A-
A+
Опубліковано 25 квітня 2019 року, 11:30

У Межівському районі будуємо дві сільські амбулаторії – Валентин Резніченко

Дві сільські амбулаторії зводять у Межівському районі. Нову якість медичних послуг запроваджують у селах Іванівка та Слов’янка. Після завершення будівництва допомогу тут отримуватимуть більше 3 тисяч жителів. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко. 

«Запроваджуємо нову якість медицини на селі. На Дніпропетровщині за типовим проектом зводимо «з нуля» амбулаторії. Вони енергоефективні, з необхідним обладнанням та автомобілем для лікаря. Телемедичні технології дозволять проводити онлайн-консультації з обласними фахівцями. У регіоні вже запрацювали чотири сучасні медзаклади, на черзі – ще 14», – зауважив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

У Межівському районі на етапі будівництва дві амбулаторії. Одну з них зводять у селі Іванівка. Вона – на зміну існуючому медзакладу, який розміщується у 200-літній будівлі. Умови тут зовсім не придатні для роботи, каже завідуюча амбулаторією Ганна Голод.

«Свого часу тут розміщувалася лікарня. Згодом її реорганізували в  амбулаторію сімейного типу з денним стаціонаром на п’ять ліжок. Сьогодні будівля в аварійному стані: покрівля протікає, стеля обвалюється. Пильнуємо, щоб не рухнула на голову. Тож, чекаємо на завершення будівництва нової амбулаторії. Виграють і медики, і пацієнти», – наголосила вона. 

Виграють усі й від того, що нова амбулаторія буде в центрі села. Це з руки, наголошують місцеві.

«Вдячні всім, хто почав це будівництво. Зараз отримуємо допомогу в амбулаторії, що на околиці села. До неї три кілометри. А якщо їхати до районного центру, то всі 30-ть. Хто має транспорт, тому дістатися легше. Нову ж амбулаторію будують прямісінько в центрі. З різних кінців до неї буде добиратися зручно», – сказала місцева мешканка Віра Лях. 

Ще одна сільська амбулаторія «росте» у Слов’янці. У селі кажуть, це важлива подія. 

«За всі роки незалежної України в селі не велося жодного будівництва.  Тому для мешканців це грандіозна подія, тим паче, спорудження амбулаторії», – зазначила  Слов’янський сільський голова Галина Смольська. 

Наразі прийом пацієнтів лікарі ведуть у будівлі, яка вже вичерпала свій ресурс. Її звели ще в 1905 році.

«Якщо є змога звести нову амбулаторію, таку ініціативу вітаємо. Буде комфортно і медпрацівникам, і жителям. Все ж таки краще прийти у пристойну медустанову, ніж у стару, аварійну», – розповів завідуючий Слов’янською амбулаторією Микола Шило. 

Сучасні амбулаторії вже запрацювали в селах Іванівка та Лобойківка Петриківського району, Придніпровське – Нікопольського району та Прядівка – Царичанського району. 

Спорудження медзакладів і їхнє оснащення – державним коштом.

У Межівському районі державним коштом зводять дві сільські амбулаторії.

Одна з них – в Іванівці.

Медзаклад – із швидко монтованих конструкцій.

Буде одноповерховим  і енергоефективним…

Амбулаторію зводять у центрі села.

«Вдячні всім, хто почав це будівництво. Вона буде прямісінько в центрі. З різних кінців до неї буде добиратися зручно», – сказала Віра Лях.

 Поки надають меддопомогу ось у цій амбулаторії.

Вона – на околиці села.

Умови, м’яко кажучи, нетерпимі.

Стіни – у тріщинах….

…стеля обвалюється.

Будівлі – два століття.

«Свого часу тут розміщувалася лікарня. Згодом її реорганізували в  амбулаторію сімейного типу з денним стаціонаром на п’ять ліжок. Сьогодні будівля в аварійному стані», – наголосила Ганна Голод.

 Ще одна амбулаторія з’явиться незабаром у селі Слов’янка.

 Її зводять з кінця 2018-го.

 Заклад максимально наближений до центру села.

 «За всі роки незалежної України в селі не велося жодного будівництва.  Тому для мешканців це грандіозна подія, тим паче, спорудження амбулаторії», – зазначила Галина Смольська.

Поки мешканці…

…чекають на нову медустанову,….

…допомогу надають у старій амбулаторії.

Нескладно підрахувати, скільки років цій будівлі.

Незабаром і медики, і мешканці отримають комфортніші умови.

«Якщо є змога звести нову амбулаторію, таку ініціативу вітаємо. Буде комфортно і медпрацівникам, і жителям. Все ж таки краще прийти у пристойну медустанову, ніж у стару, аварійну», – розповів Микола Шило.

Після завершення будівництва в обох амбулаторіях допомогу отримуватимуть більш ніж 3 тисячі жителів.

На Дніпропетровщині в сільській місцевості вже запрацювали 4 нові амбулаторії.

Завантажуємо ще