Нові туристичні маршрути для вивчення історичних подій

Токівський туристичний маршрут

ЖОВТОВОДСЬКІЙ БИТВІ 16 травня 2018 року ВИПОВНЮЄТЬСЯ 370 років

Чим унікальна Дніпропетровщина? Насамперед як центр сучасних знань і високих космічних технологій, один із провідних регіонів України за показниками соціально-економічного розвитку, який має самобутню культуру і давню славетну історію.

У цьому році Дніпропетровщина відзначає важливу для України історичну подію – 370 років битві на Жовтих Водах, яка відбулася 16 травня 1648 року. Це була перша перемога українського війська під керівництвом Богдана Хмельницького над Річчю Посполитою в ході національно-визвольної боротьби. Тому серед багатьох пам’яток Дніпропетровської області місце, пов’язане з Жовтоводською битвою, заслуговує особливої уваги.

Минуло багато років, але історики і по сьогоднішній день продовжують досліджувати події того часу, щоб визначити й археологічно підтвердити, де і як відбулася ця битва.

Військовий історик, доктор історичних наук Іван Сергійович СтороженкоВійськовий історик, доктор історичних наук Іван Сергійович Стороженко, вивчаючи дане питання, в своїй монографії «Битва на Жовтих Водах 29 квітня – 16 травня 1648 року у світлі нових досліджень» доводить, що битва на Жовтих Водах відбулась дещо в іншому місці, ніж вважалося раніше – під містом Жовті Води, а саме на північній околиці сучасного міста П’ятихатки на річці Жовтій.Вчений пропонує на даному місці битви встановити пам’ятний знак та внести його до туристичних маршрутів Дніпропетровщини.

Історик розробив проект туристичного маршруту, який включає 10 об’єктів, пов’язаних з подією. Проектом передбачається створення музею Жовтоводської битви, музею під відкритим небом, де мають бути споруджені козацькі зимовники, місце облоги укріпленого табору польського війська, місце розгрому залишків відступаючого польського війська, а також пропонується організація відтворення ходу подій шляхом проведення реконструкції битви.

Дніпропетровщина – велика область, яка багата на історію, культуру, визначних особистостей, пам’ятки старовини й дива сьогодення та зберігає велику кількість пам’ятних дат і подій. Сукупність цих чинників формує надзвичайно потужну туристичну ресурсну базу, яка створює сприятливі умови для розвитку як певних видів туризму, так і туристичного потенціалу регіону в цілому.


За інформацією департаменту економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux