Опубліковано 09 травня 2023 року, 12:32
Підприємства, установи, організації, які є критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період

Для отримання підприємством, установою, організацією (далі – Підприємство) статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, підприємство повинне відповідати порядку та критеріям визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 (далі – Порядок та Критерії),


Визначення Підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється за такими критеріями:

1) загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство;;


2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою відповідного обслуговуючого банку;


3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 20, ст. 555);


4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади

Підприємство вважається таким, що має важливе значення для задоволення потреб територіальної громади Дніпропетровської області в особливий період, якщо відповідає:

 • трьом та більше критеріям, затвердженим розпорядженням начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації від 01.05.2023 № 149/0/527-23, яке зареєстроване в Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Одеса) 04 травня 2023 року за № 52/609 (далі – Критерії); 
 • двом та більше Критеріям, якщо підприємство належить до державної або комунальної форми власності.

 

5) відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства;


6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством.

За інформацією Головного управління статистики в Дніпропетровській області розмір середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 року становить 14 458 грн.);

 

7) підприємство є резидентом Дія Сіті

Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим є відповідність трьом і більше критеріям.

Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим є відповідність двом або більше критеріям для таких підприємств:

 • підприємства паливно-енергетичного комплексу;
 • підприємство, яке провадить діяльність у сфері охорони здоров’я, освіти та науки, фізичної культури і спорту, соціального захисту та належить до державної чи комунальної форми власності з включенням до Реєстру неприбуткових установ та організацій або утримується за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету, або надає населенню безоплатні послуги, необхідні для забезпечення життєдіяльності населення, на постійній основі;
 • лінійних аудіовізуальних медіа, які здійснюють ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, програмне наповнення якого складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач, або які залучені до системи оповіщення, та їх афілійованих осіб, а також державних та комунальних закладів культури.


Підприємство, яке відповідає встановленим критеріям подає до Дніпропетровської обласної державної (військової) адміністрації звернення.

Звернення надсилаються до Дніпропетровської обласної військової адміністрації на поштову адресу: просп. Олександра Поля, 1, м. Дніпро, 49101, або на електронну адресу: info@adm.dp.gov.ua (звернення, які надсилаються на електронну адресу, повинні обов’язково містити електронний підпис (КЕП).

До заяви обов’язково повинні подаватись документи, які підтверджують відповідність критеріям.


Звернення, які надійшли до Дніпропетровської обласної державної (військової) адміністрації, розглядаються відповідними структурними підрозділами обласної державної (військової) адміністрації, після чого за відповідними пропозиціями та рекомендаціями начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації приймає відповідне рішення.

Про результати розгляду звернення та прийняте рішення Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією підприємства повідомляються письмово.

Для отримання роз’яснень та довідкової інформації Підприємство може звертатись до відповідного структурного підрозділу Дніпропетровської обласної державної (військової) адміністрації.


Відповідно до ст. 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Після отримання статусу критично важливого підприємства, установи чи організації подається заявка на бронювання військовозобов’язаних працівників.


Подача документів на бронювання військовозобов’язаних підприємствами, установами і організаціями, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, здійснюється згідно з Порядком.

Список подається за формою згідно з додатком 1 Порядку в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2 Порядку.


В обґрунтуванні зазначається:

 • дата прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України (за відповідною сферою управління та галуззю національної економіки), або обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, або обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення) про визначення підприємства, установи і організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період або рішення МЗС чи Секретаріату Кабінету Міністрів України про затвердження переліку таких підприємств;
 • інформація про відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.


При цьому звертаємо увагу, що кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.

Підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється підприємством не рідше, ніж один раз на рік.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux