Концепція розвитку медичного туризму Дніпропетровщини спрямована на популяризацію та просування медичного та туристичного потенціалу регіону, розвиток медично-оздоровчого туризму та суміжних із ним галузей, формування сприятливого бізнес-клімату області, що передбачає координацію діяльності влади, представників громадськості та бізнесу.
Розвиток медичного туризму регіону здійснюється відповідно до положень Конституції України, законів України, Указів Президента України, рішень Уряду та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Основні принципи розвитку медичного туризму Дніпропетровщини
1. Орієнтованість на людей
Всі рішення, які стосуються надання платних медичних послуг, повинні прийматися з пріоритетним врахуванням потреб і прав людей (пацієнтів, медичних працівників) для забезпечення доступності, якості і безпеки медичних послуг. Повинні враховуватись пропозиції та зауваження громадськості, суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
2. Орієнтованість на результат
Модернізація галузі медичного туризму надасть можливість створити нову сучасну систему надання платних медичних послуг не тільки вітчизняним пацієнтам, а й іноземним. Ефективність здійснених заходів буде оцінюватись шляхом систематичної оцінки за визначеними індикаторами (KPI - ключові показники ефективності), які будуть відображати стан та прогрес медичної та фінансової складової розвитку медично-оздоровчого туризму та суміжних із ним галузей.
3. Орієнтованість на здійснення
Втілення заходів з розвитку медично-оздоровчого туризму та суміжних із ним галузей повинне здійснюватися відповідно до чітких планів-графіків з визначенням відповідальних осіб, часових періодів та механізмів звітності.
Мета та завдання
Метою модернізації галузі медичного туризму є створення нової сучасної системи надання платних медичних послуг комунальними та приватними медичними закладами Дніпропетровщини вітчизняним та іноземним пацієнтам, формування сприятливого бізнес-клімату області та його просування, залучення до регіону інвесторів, меценатських організацій та фондів.
Основні завдання:
- активізація розвитку економіки області;
- організація ефективної підтримки малого і середнього бізнесу;
- забезпечення доступу місцевих підприємств до фінансових ресурсів у формі міжнародної технічної допомоги, грантів для підтримки інноваційних проєктів;
- підвищення конкурентоспроможності територій області та місцевих підприємств.
Необхідними є наступні заходи:
1. Популяризація та просування медично-оздоровчого потенціалу та туристичних можливостей Дніпропетровської області на регіональному, національному та міжнародному рівнях шляхом надання якісних інформаційно-довідкових послуг:
- інформування широкого загалу та безпосередньо відвідувачів територій області щодо закладів лікувального та оздоровчого туризму, історико-культурної спадщини регіону, закладів гостинності, об’єктів та місць привернення туристів, культурних та розважальних заходів та подій, транспортного сполучення тощо);
- сприяння розповсюдженню інформації про туристичний потенціал Дніпропетровщини, зокрема лікувальний та оздоровчий;
- створення позитивного іміджу Дніпропетровського регіону шляхом організації створення соціальної реклами тощо.
2. Створення при облдержадміністрації консультативно-дорадчого органу щодо формування регіональної стратегії розвитку медично-оздоровчого туризму.
3. Сприяння розробці алгоритму дій, стандартів та етики взаємодії для підприємств, установ і організацій, чия діяльність присутня у сфері медично-оздоровчого туризму.
4. Проведення спільних освітніх, бізнес та інших заходів у сфері туризму, в тому числі медично-оздоровчого туризму.