Опубліковано 10 липня 2019 року, 13:30

У Дніпрі презентували книгу про мешканців області, які рятували євреїв у Другу світову

В історії Голокосту чимало прикладів, коли люди інших національностей  рятували євреям життя. На Дніпропетровщині нараховують 70 таких Праведників світу, які мешкали у Другу світову. Дані про них увійшли до книги «Ті, хто повертають віру в людину», яку презентували на міжнародному форумі у Дніпрі.

 «Це видання – результат нашої співпраці з Українським інститутом «Ткума» і Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай. – Україна посідає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу – нині їх понад 2600. Із них 70 – уродженці й мешканці Дніпропетровщини». 

 Книга «Ті, хто повертають віру в людину» ґрунтується на унікальних архівних документах, а також матеріалах ізраїльського національного меморіалу Катастрофи та Героїзму Яд Вашем. Ці дані свідчать про справжній героїзм простих селян та містян Дніпропетровщини, які з ризиком для власного життя рятували людей іншої національності від загибелі.

«На таких прикладах можна і виховувати молодь, і будувати мости між націями. І християнська, і іудейська традиції свідчать: кожне людське життя – це всесвіт. Тож врятувавши навіть одне, ти рятуєш цілий світ», – розповів директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігор Щупак.

 Унікальним є подвиг Яна Ходоровського, який врятував під час Голокосту 26 євреїв із гетто. Він допоміг оформити їх на роботу за фальшивими документами, а згодом перевіз зі Львова до Дніпропетровська.

 «У важкі часи, коли руйнується моральний порядок, люди помилково відчувають загрозу від іновірців та представників інших національностей. А ще – з легкістю наклеюють на них ярлик ворога. Тому приклади зворотного, коли українці під час Другої світової рятували євреїв від знищення, дуже цінні. Про такі вчинки слід знати і пам’ятати», – сказав віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

До форуму долучилися понад 70 науковців з України та Ізраїлю, громадських активістів, представників органів державної влади.

Міжнародний форум «Ті, хто повертають віру в людину: Праведники народів світу Дніпропетровщини» організувала Дніпропетровська облдержадміністрація спільно з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» і Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

У Дніпрі пройшов Міжнародний форум «Ті, хто повертають віру в людину: Праведники народів світу Дніпропетровщини»

Форум організувала Дніпропетровська ОДА спільно з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» і Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»

«Україна посідає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу – нині їх понад 2600. Із них 70 – уродженці й мешканці Дніпропетровщини», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай

На форумі презентували книгу «Ті, хто повертають віру в людину», присвячену Праведникам світу з Дніпропетровщини

«На таких прикладах можна і виховувати молодь, і будувати мости між націями», – Ігор Щупак

Книга ґрунтується на унікальних матеріалах

«Приклади, коли українці під час Другої світової рятували євреїв від знищення, дуже цінні. Про такі вчинки слід знати і пам’ятати», – Мирослав Маринович

До форуму долучилися науковці з України та Ізраїлю, громадські активісти, представники органів державної влади –..

..загалом понад 70 учасників

Завантажуємо ще