Опубліковано 05 квітня 2024 року, 18:30

Впроваджують підхід «допомога ветеранам тут і зараз»: Криворіжжя приєдналося до обласного проєкту #ТитаниUA

Криворіжжя приєдналося до обласного соціально-освітнього проєкту #ТитаниUA. Під час презентації в районі зазначили: обрали напрямок, у якому будуть рухатися. Підхід – «допомога тут і зараз». Аби втілити його, запросили понад десяток партнерів – бізнес, громадські організації, лікарні. Тих, які можуть бути корисними вже. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

До обговорення долучилися народні депутати, представники профільного комітету Верховної Ради, очільники громад. До присутніх онлайн звернувся т.в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

«Маємо підтримати ветеранів на шляху реабілітації та соціалізації. Масштабуємо проєкт. Бо він для них… Наших воїнів... Велика роль у «титанах» відведена амбасадорам. Тим, хто зустрівся з війною віч-на-віч. Не здався попри важкі поранення. Готовий мотивувати побратимів, спілкуючись за принципом «рівний-рівному». Опікуватися патріотичним вихованням дітей», – зазначив очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

«Тут зібралися небайдужі люди, які хочуть і можуть підтримати наших ветеранів. Запросили й амбасадорів проєкту, які знайшли в собі сили пройти складний шлях. Більше того, підтримують інших. Головний принцип, який впроваджуємо – «допомога тут і зараз», – сказав начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко.

Народний депутат, найсильніша людина світу Василь Вірастюк вважає, що ветеранів потрібно «затягувати» у фізичну активність.

«Проєкт #ТитаниUA комплексний. Він пішов набагато далі. Стосується не тільки спортивної реабілітації, а ще й медичної та фізичної. Адаптаціяї до цивільного життя. Я хочу, щоб ініціативу активно підхоплювали в Україні. Треба брати хороший приклад», – наголосив Василь Вірастюк.

Серед тих, хто став амбасадором проєкту – військовий Микола на псевдо «Мартин». Чоловік отримав тяжке поранення під час одного зі штурмів ворожих позицій. Пів року провів у кріслі колісному. Вчився наново ходити. Зрештою, зумів стати на ноги. А ще за цей час підтягнув українську мову. Каже, залишився живим, бо має велику силу духу.

«80% моєї ноги «замінені». Я переніс дві експериментальні операції. Дуже вдячний лікарям, що змогли зберегти кінцівку», – сказав Микола. 

Координатор Центру відновлення військових і цивільних Тарас Юрченко планує розвивати професійну реабілітацію.

«Аби ветерани, які повертаються, змогли здобути новий фах. Навчатимемо їх комп’ютерним спеціальностям, бухгалтерській справі. Збираємося залучати під це бізнес», – розповів Тарас Юрченко. 

Проєкт #ТитаниUA запустили 21 березня. До нього в області приєдналися майже 20 амбасадорів. З них п’ятеро – з Криворіжжя.

Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux