Опубліковано 04 листопада 2015 року, 15:30

Відродження села починається з об’єднання: на Дніпропетровщині створено 16-у територіальну громаду
Відновлення роботи олійниці, відкриття цехів з виготовлення пелетів, добрива, шлакоблоку, мастильної фарби, пунктів з ремонту сільгосптехніки. Це чекає на нову Мирівську громаду, яка вже 16-ою оцінила переваги децентралізації на Дніпропетровщині. Про створення нового об’єднання повідомили в департаменті економічного розвитку Дніпропетровщини.

«На Дніпропетровщині села отримали друге дихання. Руїни, що залишилися після 90-х, здавалося б, неможливо відновити. Однак механізм знайдено. Децентралізація дозволить селам самостійно розпоряджатися власними коштами, а людям стати господарями на власній землі. Це шанс, який не можна втратити», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

7 сіл та селищ Томаківського району об’єдналися в єдину територіальну громаду. Бюджети цих сіл та селищ довгий час були доволі малі. Всі кошти йшли лише на утримання дитячих садків, шкіл, амбулаторій, поодиноких клубів. Дохід від підприємств, що є на території сіл, переважно проходив повз місцевий бюджет. Після об’єднання все змінилося. Чинне законодавство дає можливість їм самостійно розпоряджатися значною частиною зароблених коштів та напряму співпрацювати з державою у фінансових питаннях.

Громада отримала 100% прибуткового податку – це 700 тис. грн. на рік. Тут відновлять роботу олійниці. На Марганецькій птахофабриці створять цех з виготовлення пелетів та переробки відходів фабрики на органічні добрива. Відкриють цехи з виготовлення шлакоблоку та мастильної фарби. Старі майстерні у селах модернізують для ремонту тракторів, комбайнів та іншої техніки. Все це більше 100 додаткових робочих місць та збільшення доходів громади на 1,2 млн. грн.

Мирівська стала вже 16-ю громадою, що створена цьогоріч на Дніпропеторовщині. Об’єднані громади отримують низку переваг для розвитку. Фахівці облдержадміністрації вже прорахували фінансові переваги об’єднання пілотних громад.

Надходження до їх бюджетів збільшаться у декілька разів. Згідно із законодавством вони отримуватимуть 60% податку на доходи фізичних осіб та 5% акцизного збору, які наразі перераховуються в районні, обласний та державний бюджети. Зокрема, у Ювілейної об’єднаної громади Дніпропетровського району доходи зростуть з 20,1 до 54,1 млн. грн. на рік, у Новоолександрівській громаді Дніпропетровського району – з 9 до 18,5 млн. грн., у Солонянській з 7 до 17,6 млн. грн.

Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux