На Дніпропетровщині провели Регіональний форум «Єдність та підтримка Рад ВПО територіальних громад області». До заходу офлайн та онлайн долучилися півтори сотні учасників. Зокрема, бізнес, що співпрацює з переселенцями. Громадські та благодійні організації, які підтримують ВПО. Вони презентували свою діяльність. Про це повідомили в ОВА.
«Рада ВПО при Дніпропетровській ОВА працює трохи більше року. Не так давно обрали оновлений склад. Я хочу подякувати попередньому складу. І кожному, хто долучився. Завдяки нашим спільним зусиллям створені нові місця тимчасового проживання, покращені умови в наявних. Запущена гаряча лінія «Прихисток». Зараз впроваджується картка підтримки ВПО. Вона передбачає знижки від соціально відповідального бізнесу», – зазначила заступник очільника області Надія Задорожна.
Вона додала, що загалом у регіоні разом з обласною вже працюють понад півсотні Рад ВПО. З них сім районні.
Заступник начальника Донецької ОВА Олександр Шевченко наголосив, що Дніпропетровщина – лідер за кількістю прийнятих переселенців з його рідної області. Це близько 170 тис людей.
«У нашому регіоні і зараз продовжується обов’язкова евакуація. А з деяких населених пунктів – примусова. Найперше, вона стосуються родин із дітьми, – розповів Олександр Шевченко. – По Україні створили вже 89 наших хабів. Вони охоплюють понад 220 тис мешканців Донецької області. Найбільше таких осередків відкрили на Дніпропетровщині – понад 30. Дякую громадам за можливість облаштувати такі локації».
Заступник начальника Луганської ОВА Катерина Безгинська додала, що луганчани добре знають, що таке війна.
«У 2020-му ми створили Раду ВПО. І були ініціаторами запровадження таких по всій країні. Там, де можемо допомогти переселенцям, завжди будемо це робити», – запевнила Катерина Безгинська.
«Сьогодні тут представники вже трьох рідних мені областей. На Луганщині я народився, на Донеччині довгий час працював, ну а Дніпропетровщина гостинно прихистила, стала новим домом. Я радий очолювати Раду ВПО. Вона об’єднала однодумців, які разом можуть вирішувати багато питань», – сказав голова Координаційної ради з питань переселенців при Дніпропетровській ОВА Костянтин Жалдаков.
Під час форуму присутні говорили про взаємодію Координаційних рад з місцевими та регіональними органами влади. Торкнулися викликів, з якими стикається релокований бізнес. Окрему дискусійну панель присвятили інтеграції переселенців у громади.
Наприкінці провели інтерактив, де працювали у групах над різними напрямами. Серед яких, зокрема, забезпечення ВПО тимчасовим житлом, спільні проєкти.