Впровадження електронного документообігу, вдосконалення цифрової грамотності, розширення мережі ЦНАП, створення точок доступу до Wi-Fi. Такі пріоритетні напрямки інформатизації визначили 10 територій Дніпропетровщини. Вони долучилися до проєкту «Цифрові стратегії розвитку громад». Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Підводимо підсумки проєкту. 10 громад регіону, які не мали достатнього рівня інформатизації, вже розробили стратегії розвитку. Вони пройшли великий шлях. Це і навчання працівників, і написання власної програми, погодження її з Міністерством», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.
У проєкті «Цифрові стратегії розвитку громад» взяли участь 10 ТГ Дніпропетровщини. Це Божедарівська, Губиниська, Гречаноподівська, Магдалинівська, Миколаївська, Обухівська, Синельниківська, Слобожанська, Троїцька та Чернеччинська громади.
«За півроку там провели аналіз цифрової сфери, виявили слабкі місця, визначили цифрового лідера. Як результат – кожна громада розробила власну програму інформатизації та визначила першочергові потреби», – зазначив координатор з цифровізації регіонів програми EGAP Фонд Східна Європа Сергій Гунько.
У Божедарівській громаді Кам’янського району вже затвердили деякі проєкти. Зокрема, там прагнуть створити два віддаленні робочі місця ЦНАП.
«Протягом тижня-двох ми повністю впровадимо електронний документообіг між нашим адмінцентром і старостами. Ще у планах – створити сучасні культурні центри для молоді з доступним інтернетом. Вони стануть осередками позашкільного навчання», – розповів заступник голови Божедарівської громади Павло Кримчак.
Ідея створення проєкту «Цифрові стратегії розвитку громад» належить Міністерству цифрової трансформації України. Представниця Тетяна Приходько впевнена: розвиток громад та обмін позитивним досвідом сприятиме підвищенню загального рівня цифровізації країни.
«Дуже важливо, що громади звертають увагу на розвиток адмінпослуг, кібербезпеки, розширення доступу до інтернету. Місцеві програми ми узгоджуємо з національними та шукаємо нові рішення. Прагнемо створити середовище, де регіони зможуть обмінюватися досвідом. Така співпраця і комунікація – необхідна», – зазначила Тетяна Приходько.
На Дніпропетровщині проєкт «Цифрові стратегії розвитку громад» реалізовували пів року. За підтримки партнерів Фонд Східна Європа та ГО Digital Dnipro Region.