Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області

НСПП – постійно діючий державний орган, створений Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98 для сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів)

НСПП у своїй діяльності керується Конституцією України , Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", іншими законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

 Основні завдання і функції:

  • сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними;
  • прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню;
  •  здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);
  • забезпечення здійснення соціального діалогу, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин в Україні;
  • здійснення заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів);
  • підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин.




НСПП у межах своїх повноважень приймає рішення, які мають рекомендаційний характер, і повинні розглядатися сторонами колективного трудового спору (конфлікту), відповідними центральними або місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

Основні терміни:

Колективний трудовий спір (конфлікт) - це розбіжності, що виникли між сторонами соціально-трудових відносин, щодо: встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; укладення чи зміни колективного договору, угоди; виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; невиконання вимог законодавства про працю.

Система запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) – комплекс заходів у формі моніторингу (спостереження) трудових відносин, вивчення стану соціально-трудових відносин конфліктогенних підприємств, установ, організацій, територій, галузей, досліджень та прогнозів щодо можливого перебігу подій, завчасного реагування на ймовірність ускладнення трудових відносин, що здійснюються відповідними суб’єктами на національному, галузевому, територіальному та виробничому рівнях, які забезпечують своєчасне реагування на ускладнення та недопущення переростання їх у колективні трудові спори (конфлікти).

Примирна комісія - орган, призначений для вироблення рішення, що може задовольнити сторони колективного трудового спору (конфлікту), та який складається із представників сторін.

Незалежний посередник - визначена за спільним вибором сторін особа, яка сприяє встановленню взаємодії між сторонами, проведенню переговорів, бере участь у виробленні примирною комісією взаємоприйнятного рішення.

 Трудовий арбітраж - орган, який складається із залучених сторонами фахівців, експертів та інших осіб і приймає рішення по суті трудового спору (конфлікту).

Арбітр — це підготовлена Національною службою посередництва та примирення особа, яка в разі залучення її сторонами колективного трудового спору (конфлікту) для участі в роботі трудового арбітражу, набуває статусу члена трудового арбітражу і має право розгляду колективного трудового спору (конфлікту) з метою прийняття рішення по його суті.

Сторони колективного  трудового  спору (конфлікту) на виробничому рівні - наймані працівники (окремі категорії найманих працівників) підприємства, установи, організації чи їх структурних підрозділів або первинна профспілкова чи інша уповноважена найманими працівниками організація та роботодавець. За дорученням інтереси роботодавця у колективному трудовому спорі (конфлікті) може представляти інша особа, організація роботодавців, об'єднання організацій роботодавців.

Страйк - це тимчасове колективне добровільне припинення роботи працівниками (невихід на роботу, невиконання своїх трудових обов'язків) підприємства, установи, організації (структурного підрозділу) з метою вирішення колективного трудового спору (конфлікту).


Контактна інформація відділення НСПП в Дніпропетровській області

Адреса: 49000, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 17, 8 поверх

Керівник: Чуб Ігор Анатолійович - начальник відділення НСПП в Дніпропетровській області

Телефон (факс): (0562) 31-18-97

е-mail: nsppdnepr@ukr.net

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux