A-
A+
Опубліковано 07 лютого 2019 року, 09:30

Завдяки альтернативній котельні витрати на опалення соцоб’єктів Софіївки зменшилися на 30% – Валентин Резніченко

Сучасна твердопаливна котельня вже рік «гріє» Софіївку. Вона – на пелетах із соняшникового лушпиння. Забезпечує теплом 10 соціальних об’єктів міста – дитячі садочки, школу, ліцей, медичні заклади. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.      

«Альтернативна енергетика – це екологічно та економно. На цьому акцентує увагу Президент України Петро Порошенко. Дніпропетровщина активно переходить на альтернативне опалення. Енергоефективна котельня у Софіївці – приклад цього», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Котельня у Софіївці працює уже рік. Її потужність – 1,6 МВт. Замість газу – пелети з соняшникового лушпиння. Гроші на будівництво надав інвестор.

«Раніше у селищі діяли дві газові котельні. Рахунки за опалення були захмарними. Коли старі котельні замінила одна енергоефективна, ми зекономили чималі кошти. Витрати на опалення соцобєктів зменшилися на 30%», – сказав голова Софіївської громади Петро Сегедій.

 У котельні – два котли. Їх обслуговують четверо операторів і майстер.

 «Обидва котли працюють одночасно. Слідкують за ними позмінно – у котельні завжди перебуває майстер і один оператор», – пояснив майстер Михайло Герець.

Котельня отоплює майже всі соціальні об’єкти: ліцей, будинок творчості, селищну раду, два дитячі садочки, медичні установи, гуртожиток, опорну школу.

«Діти в школі можуть ходити в футболках і навіть шортах. Коли на вулиці холодно, в будівлі – тепло. Хоча ще рік тому в деяких класах температура була і 16, і 14 градусів», – розказала директор софіївської школи Римма Тиркба.

Найдужче «потеплінню» радіють учні.

«У нас раніше було дуже холодно – сиділи в класах у курточках. Зараз стало настільки жарко, що відкриваємо вікна навіть узимку», – ділиться враженнями учень 9 класу Ярослав Вакаренко.

Нині на Дніпропетровщині працюють понад сто сучасних твердопаливних котелень.

 Котельня у Софіївці працює уже рік

Її потужність – 1,6 МВт

Замість газу – пелети з соняшникового лушпиння

  Петро Сегедій: «Витрати на опалення соцоб’єктів зменшилися на 30%»

 У котельні – два котли

 Їх обслуговують четверо операторів і майстер

 Котельня отоплює майже всі соціальні об’єкти

Римма Тиркба: «Діти в школі можуть ходити в футболках і навіть шортах»

Ярослав Вакаренко: «Зараз у школі настільки жарко, що відкриваємо вікна навіть узимку»

На Дніпропетровщині працюють понад сто сучасних твердопаливних котелень


Завантажуємо ще