A-
A+
Опубліковано 06 березня 2019 року, 10:30

У 2019 році реабілітаційний центр на базі курорту «Солоний лиман» уже прийняв 60 АТОвців – Валентин Резніченко

Свіже повітря, комфортні умови та надсучасне лікування. Усе це – в реабілітаційному центрі, що діє на базі курорту «Солоний лиман». Із початку 2019 року там уже пролікувалися 60 АТОвців. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Забезпечити гідні умови для відновлення демобілізованих захисників – таке завдання Президента України Петра Порошенка. На Дніпропетровщині створили два реабілітаційні центри. Із 2015 року бійців приймають в обласному госпіталі ветеранів. А з липня 2018 року – ще й на базі лікарні «Солоний лиман», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

За два місяці 2019 року в «Солоному лимані» вже оздоровилися 60 бійців. Нині триває третій заїзд. Захисників розмістили в комфортних двомісних палатах. У них – ліжка з ортопедичними матрацами, холодильники, великі телевізори.

Жодного разу з 2014 року на оздоровленні не був АТОвець Анатолій Ліпський. Коли сімейний лікар запропонував йому поїхати до «Солоного лиману» – погодився відразу. Боєць зізнається, настільки сучасних умов у медзакладі побачити не очікував.

«Починаючи від палат і завершуючи медичним персоналом – усе на найвищому рівні. Усюди тепло, годують смачно. Курорт, а не лікарня!» – розказує Анатолій Ліпський.

До кожного АТОвця – індивідуальний підхід. Щоб призначити ефективний курс лікування, медики ретельно вивчають історію хвороби бійців та спілкуються з ними особисто. Реабілітація триває 21 день.

«За цей час пацієнти проходять повний курс медикаментозного та фізіотерапевтичного лікування. Їм призначають грязьові аплікації, мінеральні ванни, магнітну, лазерну чи ударно-хвильову терапію, курс масажу та багато іншого», – говорить завідувач відділенням медичної реабілітації учасників бойових дій Вячеслав Поклонов.

Завжди повно відвідувачів – у новеньких залах лікувальної фізкультури. АТОвці тренуються на бігових та вело- доріжках, виконують вправи на шведських стінках та дошці Євмінова, займаються гімнастикою. Їм допомагають кваліфіковані інструктори.

«Більшість бійців мають проблеми з суглобами, різними відділами хребта, верхніми та нижніми кінцівками. Підбираємо найсучасніші програми тренувань, щоб відновити здоров’я наших захисників», – запевняє завідувачка лікувально-діагностичним відділенням Зінаїда Гужва.

Активно займається на тренажерах ветеран АТО Микола Мосієнко. Каже, що хоче взяти від лікування «по максимуму».

«Приїхати до «Солоного лиману» – ніби потрапити у казку. Після окопів – бачиш справжнє диво. Тут відпочиваєш не лише тілом, а й душею», – ділиться Микола Мосієнко. 

У 2018 році в «Солоному лимані» пролікувалися майже 200 бійців.

У «Солоному лиман» – третій заїзд бійців АТО у 2019 році

Захисників розмістили в комфортних двомісних палатах

У кожній – великий телевізор

«Усюди тепло, годують смачно. Курорт, а не лікарня!» – боєць АТО Анатолій Ліпський

Є зручна кухня

У холі – м’які дивани,

… «жива» стіна з рослин

«Пацієнти проходять повний курс медикаментозного та фізіотерапевтичного лікування», – завідувач відділенням медичної реабілітації учасників бойових дій Вячеслав Поклонов

Для захисників – різноманітні процедури

Завжди повно відвідувачів – у новеньких залах лікувальної фізкультури

АТОвці тренуються на бігових та вело- доріжках,

… виконують вправи на шведських стінках,

…підтягуються

Їм допомагають кваліфіковані інструктори

«Приїхати до «Солоного лиману» – ніби потрапити у казку. Після окопів бачиш справжнє диво», – боєць АТО Микола Мосієнко

Завантажуємо ще