A-
A+
Опубліковано 18 квітня 2018 року, 15:30

На Дніпропетровщині вже посіяли майже 70% ранніх ярих зернових

На Дніпропетровщині сіють ранні ярі зернові культури. За тиждень аграрії виконали 70% запланованої роботи. Про це повідомив начальник управління агропромислового розвитку ДніпроОДА Вадим Удовицький.

«Зазвичай посівна стартує у березні, але цьогоріч на початку весни було ще зимно. Тож сіємо з квітня, - зазначив Вадим Удовицький. - Наразі роботи йдуть чітко за планом. Аграрії вже посіяли 70% ярих зернових. Загалом цими культурами займуть майже 200 тис га полів».

Нині погодні умови – сприятливі, рівень вологи – достатній, додав Вадим Удовицький. Завдяки цьому вже за 5-6 днів засіяні поля зазеленіють.

 «Паралельно вже приступили до посіву технічних культур. Майже 550 тис га займе соняшник, 350 тис га – кукурудза. Також посіємо гречку та посадимо овочі», - розповів заступник директора з наукової роботи дніпровського Інституту зернових  культур НААН України Владислав Черчель.

Завершити посівну планують до кінця травня.

На Дніпропетровщині посівна – в розпалі

Повним ходом йде сівба ярого ячменю

Необхідно встигнути засіяти поля тоді, коли земля дозріла, стала оптимальною за структурою і по вологості

Це забезпечить високу врожайність і добрі сходи

Вадим Удовицький: «Зазвичай посівну починаємо у березні, але цьогоріч на початку весни було ще зимно. Тож сіємо з квітня»

Весь світловий день тривають польові роботи

Перед сівбою ґрунт розпушують, щоб ліквідувати мікротріщини, через які випаровується волога

Після посіву – землю боронують і коткують

Аграрії вже посіяли 70% ярих культур

 Загалом ранніми зерновими займуть майже 200 тис га полів

 Владислав Черчель: «Паралельно вже приступили до посіву технічних культур. Майже 550 тис га займе соняшник, 350 тис га – кукурудза»

Завершити посівну планують у травні

Завантажуємо ще