Робоча група «Прозорість та підзвітність», що працює при Дніпропетровській ОВА, зібралася на чергове засідання – вже сімнадцяте у цьому році. Заслухали замовників 11 тендерів, у більшості з яких завищені ціни на будівельні матеріали. В декількох закупівлях серед спірних питань – фірми-переможці, бо засновані буквально за лічені місяці до участі в аукціонах.
«Робоча група «Прозорість та підзвітність» моніторить закупівлі. Її фахівці слідкують за цінами, вказаними в них, та вивчають виконавців – їхню спроможність посилити взяті на себе роботи. Втім, наша глобальна задача – пояснити спеціалістам, які на місцях займаються цими питаннями, алгоритм правильної підготовки тендерної документації. Аби в подальшому вони уникали повторення помилок», – сказала директорка департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Яна Худенко.
Цього разу на порядку денному були аукціони, проведені у Дніпровському, Криворізькому та Павлоградському районах. Зауваження до кожної з розглянутих закупівель – завищені ціни на матеріали, необхідні для виконання робіт.
У Богданівській сільраді, до прикладу, замовили шлак, аби зробити дорогу в одному з сіл. Вартість на нього, прописана у договорі, на 47% більша за ринкову. А це втрата для бюджету громади у понад 1,7 млн грн.
У Слобожанській громаді взялися за капітальний ремонт однієї з амбулаторій. Переможець тендеру прописав, скільки коштуватимуть потрібні для цього профнастил, штукатурка, фасадні плити та утеплювач. Фахівці робочої групи «Прозорість та підзвітність» виявили – придбати їх у інших постачальників можна значно дешевше.
Такі моменти рекомендували виправити. Заслухали й пояснення тих замовників, у закупівлях яких переможцями стали компанії, що нещодавно на ринку. Це питання винесли на розгляд, аби переконатися – виконавцям вистачить досвіду, обладнання та спеціалістів для проведення взятих на себе робіт.