Опубліковано 24 грудня 2015 року, 17:02

На Дніпропетровщині нагородили переможців трьох наукових обласних конкурсів
Ліки проти тромбів, куленепробивне скло та удосконалення посівних машин. На Дніпропетровщині підбили підсумки трьох обласних конкурсів: «Молоді вчені – Дніпропетровщині», «Краща рада молодих вчених» та «Кращий молодий вчений».

Молоді талановиті вчені кожного року представляють дуже цікаві та корисні проекти. Цьогоріч багато науковців працюють над удосконаленням військової зброї. Переможцем у конкурсі проектів «Молоді вчені – Дніпропетровщині» став кандидат технічних наук, асистент Державного хіміко-технологічного університету Денис Черваков, який працював над розробкою куленепробивного скла.

«Суть мого проекту – адаптувати західні технології під українське виробництво і розробити системи як індівідуального, так і групового захисту для наших військовослужбовців, - каже юнак. – Моя розробка - полікарбонатні композиції з деякими ноу-хау, що витримують багаторазове попадання бронебійних та звичайних набоїв. Вони набагато міцніші, ніж західні аналоги, а коштують у десятки разів дешевше».

Асистент Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету удосконалив посівну машину: «Якщо раніше посівну машину треба було зупиняти кожні 48 годин для проведення техобслуговування. То завдяки розробленій інновації вона може відпрацювати більше 200 годин без жодного ТО», - розповідає Дмитро Макаренко.

Над розробкою вітчизняних протитромбозних ліків працює кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара Віталій Пальчиков.

«На конкурс «Молоді вчені – Дніпропетровщині» я подав проект, який стосується синтезу природного антитромбозного матеріалу, - розповідає науковець. – Я проходив стажування в Оксфордському університеті, і саме там народилася ідея даного проекту. Тепер завдяки гранту від обласної влади зможу продовжити свої дослідження тут. Це поетапна робота, але кінцевим результатом має стати розробка вітчизняного протитромбозного препарату».

Кожен з 20 переможців конкурсу проектів отримав грант від обласної влади – в середньому близько 36 тисяч гривень – на реалізацію своїх проектів.

«Ці традиційні обласні конкурси покликані підтримати ініціативу молодих обдарованих науковців. Вони справжня еліта нашого суспільства і саме їхня робота є основою для розвитку України. Усі, хто брав участь у цих конкурсах, хто наполегливо працював протягом тривалого часу та презентував свої наукові напрацювання, вже є переможцями!», - наголосив директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

Загалом у конкурсах взяли участь близько 300 молодих вчених та 21 рада молодих вчених вишів і наукових установ Дніпропетровщини. У першому конкурсі вчені представляли свої проекти. У інших двох конкурсах оцінювалася робота вченого та ради вчених за цілий рік. Експертною комісією за багатьма критеріями було обрано найкращих, які у святковій та урочистій атмосфері отримали відзнаки.




Гарні та...


...талановиті науковці.




Дипломи переможцям ...


...вручали директор департаменту освіти і науки ОДА Олексій Полторацький ...



та Голова ради молодих вчених Дніпропетровщини Роман Безус.


Молоді вчені сповнені натхнення ...


... та налаштовані на подальшу роботу.




Квіти та відзнаки переможцям.



Переможець конкурсу «Молоді вчені – Дніпропетровщині»
Денис Черваков отримав грант на реалізацію проекту
«Кулетривкі системи групового захисту з комбінованих
та полімерних матеріалів».



Віталій Пальчиков – кандидат хімічних наук, старший науковий
співробітник кафедри органічної хімії, голова Ради молодих вчених
Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара
отримав відзнаку у всіх трьох конкурсах.



Дмитро Макаренко – асистент кафедри експлуатації машинно-тракторного
парку Дніпропетровського державного аграрно-економічного
університету переміг у конкурсі з проектом «Розробка композитних
елементів рухомих з'єднань з підвищеним ресурсом експлуатації
широкозахватних посівних комплексів».
Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux