Опубліковано 25 квітня 2023 року, 14:00

Громади Дніпропетровщини пройшли тренінг із впровадження е-демократії та електронних послуг 

Для представників громад області провели тренінг. За круглим столом опановували інструменти е-демократії. А ще «прокачували» навички впровадження електронних послуг. 

«Зібрали сьогодні цифровізаторів області. Аби показати різноманітні цифрові інструменти, які існують зараз. Їх – величезна кількість. Хочемо, аби громади радилися зі своїми жителями, були сучасними, йшли вперед, розвивалися», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний. 

Учасникам тренінгу розповіли про впровадження цифрових послуг, інструментів е-демократії.

Таких, зокрема, як електронна петиція, електронна консультація, бюджет участі, програма «Відкрите місто».

«Такі сервіси наближають місцеву владу до своїх мешканців. Заохочують громадськість брати участь у різних проєктах, бути соціально активними. Долучатися до прийняття рішень. В нагоді для цього – цифрові інструменти. Як ними користуватися, сьогодні розповіли нашим слухачам», – сказала регіональний координатор Програми EGAP у Дніпропетровській області Наталія Піскоха. 

Начальник відділу цифрових трансформацій Лозуватської громади Ігор Петренко розповів, що для мешканців вже запровадили електронні консультації. На стадії впровадження – петиції.

«А ще ми активно використовуємо онлайн-опитування. Наприклад, запустили процес перейменування вулиць у нашій громаді. Таких топонімів зо три десятка. Радимося із місцевими, обговорюємо нові назви», – розповів Ігор Петренко. 

Він додав, що 1 грудня 2022 року в громаді відкрився ЦНАП. Він має головний офіс і шість віддалених робочих місць. Загалом щотижня вони надають до 200 послуг. Готуються й до впровадження нових сервісів. Зокрема, комплексної послуги для бійців, їхніх рідних та сімей загиблих воїнів «Я – Ветеран».

Під час зустрічі провели й проміжні підсумки проєкту з цифровізації 10 громад області. Це Божедарівська, Губиниська, Гречаноподівська, Магдалинівська, Миколаївська, Обухівська, Синельниківська, Слобожанська, Троїцька та Чернеччинська. Експерти допомогли їм створити власні програми інформатизації та цифровізації.

Учасникам вручили сертифікати. А ще від партнера проєкту Програми EGAP Фонду Східні Європа – Wi-Fi-роутери. Аби громади могли в себе створити точки доступу до безкоштовного інтернету.

Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux