Опубліковано 13 липня 2015 року, 16:45

14-тирічний геній з Дніпропетровська змагається за премію Google у 50 тисяч доларів і поїздку на Галапагоські острови
14-тирічний Данило Кузнєцов – єдиний представник України, який вийшов до фіналу Міжнародного конкурсу Google Science Fair. Він став одним із 90 світових фіналістів. Юний розробник підготував роботу, яка може вирішити проблему глобального потепління. Чи пройде хлопець наступний конкурсний відбір міжнародної першості, стане відомо у серпні. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.
До списку перших фаворитів інтелектуального змагання від Google Данило Кузнєцов потрапив разом із юними геніями з 21 країни світу. Усім розробникам від 13 до 18 років. За умовами конкурсу учасникам необхідно було представити роботи у різних галузях науки – від біології до комп'ютерних досліджень і антропології.
Випускник Дніпропетровської вечірньої школи № 8 Данило Кузнєцов представив на конкурсі авторський проект – «Використання властивостей точки Лагранжа для впливу на клімат». У своїй науковій роботі хлопець шукає вирішення проблеми глобального потепління. В основі праці – використання точки Лагранжа L1 – космічного об’єкта, що урівнює сили тяжіння Землі і Сонця.
Спочатку Данило Кузнєцов пропонував встановити на точці спеціальний екран діаметром у 150 км. Та згодом спростував власну теорію і запропонував нове рішення, виведене за результатами експерименту. «Подрібнивши астероїд діаметром 300 метрів на частки розміром в 1 міліметр, можна отримати той самий екрануючий ефект, що й від екрану діаметром 150 кілометрів. Хмара пилу утримуватиметься магнітним полем. Таке поєднання електричного і магнітного полів дозволить встановити в районі точки Лагранжа стійку динамічну хмару пилу, яка захищатиме Землю від глобального потепління», - доводить Данило Кузнєцов.
Чи увійде робота юного генія з Дніпропетровська до 20 глобальних фіналістів конкурсу, вирішиться на початку серпня. У вересні конкурсне журі Google Science Fair обере переможців.
Серед головних призів конкурсу Google Science Fair – грошова винагорода у розмірі 50 тисяч доларів, гранти на модернізацію класних кімнат від Scientific American і Google, поїздка на Галапагоські острови в складі експедиції National Geographic, екскурсія до штаб-квартири дизайнерів LEGO і до космодрому Virgin Galactic.



Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux