Тринадцять вихованців обласного відділення Малої академії наук з Кам’янського позмагаються за статус найкреативніших у США. Там наприкінці травня пройде Всесвітній фінал олімпіади «Destination Imagination». Його учасники продемонструють знання з точних та гуманітарних наук. А ще покажуть, чи можуть застосовувати їх на практиці. Перед тим, як рушити у дорогу, хлопці та дівчата зустрілися із начальником Дніпропетровської ОВА Сергієм Лисаком.
«13 юних науковців з Кам’янського і їхні тренери вирушають до США. Вже наприкінці травня змагатимуться там за звання найкреативніших. Право на участь у Всесвітньому фіналі олімпіади «Destination Imagination» вони вибороли на національному етапі. Він тривав майже пів року. Щодня, об’єднані у дві команди, наші юні вихованці Малої академії наук приймали виклики. Доводили та спростовували теорії», – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак.
«Destination Imagination» – найбільша освітня програма з розвитку креативності. Її учасники не тільки демонструють знання з точних та гуманітарних наук, а й показують, чи здатні застосовувати їх на практиці. Для команди «Mosgo builders» цьогорічний всесвітній етап – не перший. Два роки тому долучалися до нього онлайн. Посіли шосту сходинку серед чотирьохсот учасників.
«Завжди обирали інженерний напрямок. Цього разу зупинилися на науковому. Досліджували неможливе, – додав учасник команди-переможниці національного етапу «Mosgo builders», одинадцятикласник Михайло. – Оскільки нахил у ліцеї, в якому ми навчаємося, на фізику, то нам легше вирішити задачку, а потім на практиці її перевірити».
Загалом у змаганні шість напрямків. Окрім інженерного і наукового, технічний, імпровізаційний, художній та суспільний. Останній для себе обрали дівчата з «Crystal».
«Наш виклик про важливість науки. Ми доводимо це. Показуємо, що у ній теперішнє та майбутнє, – каже учасниця команди-переможниці національного етапу «Crystal», десятикласниця Катерина. – Для нас важливо гідно представити країну на міжнародній арені. Тому останні тижні активно готувалися. Зустрічалися командою щодня і працювали зранку до вечора».
Загалом за час війни МАНiвцi вибороли вже 22 перемоги у шістнадцятьох міжнародних конкурсах.