Мета проєкту – зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя чоловіків та жінок шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань.
За результатами конкурсу оберуть по 4 громади із 5-ти пілотних областей (Дніпропетровської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Херсонської), які впродовж 4-х років співпрацюватимуть із проєктом «Діємо для здоров’я» для запровадження і підтримки заходів із громадського здоров’я. Громади-переможці конкурсу отримають фінансування – обсягом до 15 тис. швейцарських франків.
Конкурс відбуватиметься у два етапи:
- Відбір громад за результатами подачі аплікаційної форми. Аплікаційна форма складається із заповненої онлайн-анкети та мотиваційного листа (додається окремим файлом), стратегії розвитку громади (за наявності, подається окремим файлом).
- Візит представників проєкту «Діємо до здоров’я» та Західноукраїнського ресурсного центру в громаду.
Обов’язковою умовою для участі громади у конкурсному відборі є подання мотиваційного листа.
Вимоги до мотиваційного листа:
- Лист має бути підготовлений командою громади – представниками органу самоврядування, закладу первинної медичної допомоги та закладу загальної середньої освіти, які хочуть стати пілотними закладами проєкту.
- Обсяг мотиваційного листа не має перевищувати 2 сторінок (А4, 12 шрифт, одинарний інтервал між рядками).
- Мотиваційний лист має містити стислі відповіді на такі запитання:
1) Чому ваша громада хоче взяти участь у проєкті?
2) Які проблеми у сфері громадського здоров’я є пріоритетними у вашій громаді?
3) Що потрібно зробити, щоб покращити якість надання послуг у сфері громадського здоров’я та контролю неінфекційних захворювань на рівні закладу первинної медичної допомоги вашої громади?
4) Що потрібно зробити, щоб створити більш здорове освітнє середовище у закладах загальної середньої освіти вашої громади?
5) Який внесок у реалізацію проєкту може зробити громада?
Мотиваційний лист має бути підписаний головою територіальної громади.
Для участі у першому етапі конкурсу громади мають заповнити аплікаційну форму за посиланням у термін до 31 березня 2021 року (включно).
Для зацікавлених в участі у проєкті громад 19 березня з 9.00 до 9.40 заплановано проведення інформаційного вебінару.
За додатковою інформацією звертайтесь на електронну пошту office@zurc.org.
Довідково:
Проєкт “Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні” (коротка назва – “Діємо для здоров’я”) впроваджує Консалтингова група GFA у співпраці з Університетськими клініками Женеви, Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ), Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та агенцією Be—it Health & Social Impact за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).