На Дніпропетровщині вже вчетверте проходить козацький фестиваль SirkoMegaFest. Це частина святкової програми до 30-річчя незалежності України. Гостей розважають творчі колективи та народні артисти. Серед «родзинок» фесту – реконструкція бою козаків за Богородицьку фортецю. Про це розповіла заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.
«Дніпропетровщина продовжує відзначати 30-річчя незалежності України. Вчора відгриміло авіашоу «Вільне небо». Сьогодні проходить козацький фестиваль SirkoMegaFest. Святкуємо разом – різноманітні заходи відбуваються в усіх громадах області», – сказала Ольга Горб.
Цьогоріч фестиваль «Звитяга отамана Сірка – на крилах Незалежності» проходить у селі Шевченко Дніпровського району.
«SirkoMegaFest народився у 2016-му на батьківщині Івана Сірка – у селі Грушівка. Цьогоріч проводимо його у сакральному козацькому місці – на земляних валах Бородицької фортеці. Її побудував у XVII столітті гетьман Іван Мазепа», – сказав президент осередку «Асоціації діячів естрадного мистецтва України» Володимир Забара.
Бої на шаблях, постріли з гармат, наступ з води та суші. На фестивалі реконструювали момент взяття козаками Богородицької фортеці. Масштабну баталію відтворили вперше в Україні, додав Володимир Забара.
«Фортеця була стратегічним місцем, фактично перекривала русло Самари та Дніпра. Запорізькі козаки «брали» її не раз. Ми відтворили один з таких моментів. У реконструкції взяли участь з півсотні людей. Зокрема, козацькі полки з Новомосковська, Павлограду, Дніпра», – розповів учасник реконструкції Олександр Васильович.
Серед учасників фестивалю – вихованці навчального центру «Кодацька Січ». Хлопці та дівчата зімітували роботу бойових груп та відпрацювали кілька тактичних завдань.
«Юні джури показали моменти підходу та відходу двох груп. А ще винос пораненого з поля бою і прикриття снайпера. Виховуємо захисників України», – сказав один з засновників центру «Кодацька Січ» Микола Григоряк.
На фестиваль з’їхалися творчі колективи з різних куточків Дніпропетровщини. Глядачів розважають запальними народними танцями та українськими піснями.
«Прийшла на фестиваль разом з чоловіком. Сподобалось, особливо виступи дітей», – сказала дніпрянка Наталя Зеленська.
Просто неба розгорнули виставку іконного живопису. А ще, презентували експозицію козацької атрибутики.
В образі незалежної України завітала на фестиваль дніпрянка Лідія Бабіч. Жінка каже – надихнулася 30-річчям рідної країни та за дві доби власноруч створила унікальний костюм.
«Я народилася в мальовничому селі Магдалинівського району. Горда тим, що живу в Україні, що тут з’явилися на світ на вже створили власні сім’ї мої діти, – поділилася Лідія Бабіч. – Наша земля – найталановитіша та найспівучіша. Щиро бажаю, щоб в нас нарешті запанував мир».
Святкова програма триватиме до 22:00. Ввечері на гостей чекає фаєр-шоу.