На Дніпропетровщині презентували план заходів, який сприятиме підтримці ромів. Йдеться про дотримання їхніх прав та реалізацію можливостей. Він включає майже півсотні завдань. Пропозиції обговорили під час круглого столу, присвяченого інтеграції нацменшини в умовах воєнного стану.
«Впроваджуємо європейські стандарти у суспільних відносинах. Це особливо важливо зараз, у часи війни, коли потрібні єдність та взаємопідтримка, – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай. – Зокрема, маємо регіональний план. Він покликаний сприяти реалізації прав і можливостей ромів».
Начальниця управління культури, туризму, національностей та релігій ОВА Наталія Першина розповіла про опитування, яке провела Асоціація ромських жінок «Голос Ромні». Його метою було визначити головні потреби і проблеми громади. І те, як вони змінилися через війну.
«Деякі проблеми з повномасштабним вторгненням загострилися. З’явилися й нові труднощі. Втім, традиційно серед найпоширеніших – працевлаштування та умови роботи», – розповіла Наталія Першина.
Презентований план передбачає забезпечення соціального та правового захисту, протидію дискримінації, розширення доступу до якісної освіти, охорони здоров’я, покращення житлово-побутових умов, підвищення рівня зайнятості, вивчення ромської культури, історії, мови.
«Держава зобов’язана забезпечити права всіх громадян. Хочеться, щоб ми почули проблеми ромської національної меншини, обговорили, і визначили шляхи їх подолання», – наголосив представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області Михайло Карпенко.
Регіональний план розрахований на 2024-2025 роки.