Команда Дніпропетровської ОВА організувала для учасників платформи «Діалог влади та бізнесу» чергову зустріч. Нагадали їм про регіональні та державні програми підтримки. Зупинилися на нових можливостях для компаній та підприємств. Серед них – гранти на відновлення після ворожих атак для переробників. Обговорили також компенсаційні та освітні пропозиції.
«Зустрічі для учасників платформи «Діалог влади та бізнесу» проводимо щотижня. Обираємо теми, актуальні для бізнесу. Розповідаємо про зміни у законодавстві. Все, щоб підтримати у непростий час. Допомогти не просто встояти, а й по можливості – розвиватися. Адже наші компанії та підприємства – це надійний економічний тил фронту», – зазначив перший заступник начальника ОВА Юрій Яндульський.
Зупинилися на компенсаційних програмах. Зокрема, на відшкодуванні витрат на облаштування робочого місця для людей з інвалідністю. Отримати можна до 80 або 120 тис грн. Кошти на спеціалізовані меблі, тактильні дисплеї, комп’ютери з вбудованими пристроями для захисту очей. Витратити їх можна на придбання підйомних платформ.
Також держава готова взяти на себе 50% фактичних витрат на зарплатню робітнику. З-поміж таких – учасники бойових дій та мешканці, яким до досягнення пенсійного віку не більше 5 років. А ще – молоді спеціалісти, які не мають достатнього досвіду роботи.
Говорили й про грантові програми. Ті, які працюють й довели свою ефективність. Окремо зупинилися на нових можливостях.
«Підприємства-переробники можуть отримати кошти на відновлення потужностей після ворожих обстрілів – до 16 млн грн. Ініціатива діє на умовах співфінансування. 80 на 20. Більшу частину закриває держава. Отримати кошти може мікро-, малий та середній бізнес, ФОП», – додала начальниця фінансового управління Дніпропетровського обласного центру зайнятості Олена Голенко.
Для цього необхідно подати заяву, витяг з ЄРДР та акт оцінки збитків. Фахівчиня додала – гранти почали надавати на закупівлю обладнання для післяурожайної обробки агропродукції, проведення досліджень продукту перед його запуском в серійне виробництво.
Окремо учасникам нагадали про освітні програми Центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
Деталі всіх озвучених можливостей є в офісах «Зроблено в Україні». В області такі працюють у Дніпрі, Кривому Розі, Кам’янському, Павлограді та Широківській громаді.