Гуманітарна підтримка переселенців та мешканців Дніпропетровщини, реабілітація військових, протидія домашньому насильству. Про це йшлося під час зустрічей представників обласної військової адміністрації та міжнародних організацій – Управління ООН з координації гуманітарних справ і Фонду ООН у галузі народонаселення. Разом сторони намітили важливі напрямки співпраці.
«На початку вторгнення ми думали, що Дніпропетровщина стане транзитною областю для переселенців. Утім, багато людей, що тікали з «гарячих точок», залишилися та облаштувалися у нашому регіоні. Належні умови для них – це надважливо. Сподіваємося на спільні проєкти у цьому напрямку», – сказала заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна під час зустрічі з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ.
Вони завітали до області, аби з перших вуст дізнатися про ситуацію та визначитися із планом підтримки на наступний рік.
«У нас має бути план реагування. Напрямки, яким будемо приділяти найбільше уваги. Передусім сьогодні важлива продовольча безпека. Та опрацьовуємо й інші питання, що стосуються проходження зими», – сказала керівник відділу з питань координації гуманітарних справ ООН Хемма Санмартін.
Під час зустрічі з представниками Фонду ООН у галузі народонаселення говорили, зокрема, про повернення військових до цивільного життя.
«Один із напрямків роботи – відновлення бійців. Хочу наголосити, що готові взаємодіяти, аби вирішити ці проблеми», – сказав представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Массімо Діана.
«Вдячні нашим партнерам за співпрацю. Разом зможемо вирішити низку нагальних проблем наших мешканців. Зі свого боку – надамо всі необхідні для цього дані. Маємо інформацію про потреби переселенців та інших постраждалих від війни», – додала заступник голови Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.
Розвивати міжнародні зв’язки та втілювати спільні проєкти допомагає Регіональний офіс міжнародного співробітництва. Його створення – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.