Опубліковано 05 травня 2016 року, 16:30

До Дня Перемоги: 91-річного Героя з Дніпропетровщини привітав Президент України
Микола Невпряга став на захист Батьківщини в 19 років. Звільняв від нацистів Західну Україну, Румунію, Угорщину. Перемогу зустрів вже у Німеччині. Особливо Микола Невпряга відзначився при форсуванні річки Дунай та боях за утримання плацдарму на її правому березі. За це й отримав у 1945 році високе звання Героя. Перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман привітав ветерана з Днем Перемоги та передав Вітальний лист від Президента України.

«Героїзм ветеранів Другої світової війни – це приклад для кожного з нас. Вони захистили Батьківщину та відродили її з руїн. Сьогодні ми, як і 71 рік тому, на початку довгого шляху. Наша найвища мета – мир та відродження економіки», - наголосив Олег Кужман.

З нагоди 71-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом Миколі Невпрязі подарували фотоапарат та передали Вітальний лист від Президента України.

Розпочав свій військовий шлях Микола Невпряга у вересні 1944 року. Тоді його відправили у 1077-й стрілецький полк 316-ї Темрюкської Червонопрапорної стрілецької дивізії. Чоловік був справжнім спеціалістом із зв’язку, працював телефоністом. Вже на початку грудня 19-річний юнак отримав наказ форсувати Дунай.

«У ніч на 5 грудня ми на човні з кабелем зв'язку вирушили на протилежний берег Дунаю. Я обмотав на себе кабелі зв’язку, взяв телефон. На тому березі мав забезпечувати зв'язок наших військ. Наш човен натрапив на міну. До берега ще залишалося кілька десятків метрів. Я витягнув кабель на берег, але штатний телефон геть промок та перестав працювати», – розповідає Микола Тимофійович.

Однак групі Миколи Тимофійовича пощастило. Вони знайшли німецьку траншею, де був прокладений кабель зв’язку. По ньому ж вони підійшли до бункера. Скористувавшись «запозиченим» телефоном, повідомили східний берег про готовність до прийому військ. У цей же час лунали постріли мінометників.

«Я побіг з’ясовувати обстановку. Побачив, що наші хлопці поранені. Кажу, мовляв, хлопці, прикрийте вогнем, я спробую підібратися до кулемета. А кулемет їх, МГ-34, не дає голови підняти. Підповз я на відстань кидка і гранату туди кинув, а потім розгорнув цей кулемет і став косити ворога з його ж зброї. Це були запеклі бої. Німці кілька разів намагалися скинути нас із плацдарму…», – розповідає Микола Тимофійович.

За успішне форсування Дунаю та утримання позицій Микола Невпряга отримав звання Героя.

По завершенні війни оселився у Новомосковську Дніпропетровської області. 25 років працював у дитячому оздоровчому таборі, очолював його. Після виходу на пенсію 22 роки очолював раду ветеранів Новомосковська. Зараз 91-річний ветеран на заслуженому відпочинку.


Олег Кужман передав Миколі Невпрязі вітання від Президента України


Випили чаю, поговорили про війну, сучасність, минулі та майбутні перемоги


Микола Невпряга пішов на фронт у 19 років


У мирному житті працював у дитячому оздоровчому таборі. Після виходу на пенсію очолив Раду ветеранів Новомосковська.


9 Травня назавжди залишиться у серці Героя,


...а пам'ять про його подвиг - у серцях нащадків.
Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux