У Дніпропетровській облдержадміністрації презентували книги про історичну та культурну спадщину Покрова і Софіївського району. Це – понад 1220 пам’яток, розповіла заступниця голови ОДА Ольга Горб.
«На Дніпропетровщині – більше 12 тис об’єктів культурної спадщини. Над серією видань про пам’ятки історії та культури регіону працюємо вже шість років. У нових випусках впорядкована інформація про історичні перлини Покрова та Софіївського району», – зазначила Ольга Горб.
Видання – надзвичайно корисні для краєзнавчої роботи. У книгах – перелік історичних та культурних пам’яток. Короткий опис кожної. Коментарі науковців. Зручний алфавітний покажчик. Світлини та кольорові вкладки.
Про минуле Софіївського району розповідають майже 400 сторінок. У виданні, зокрема, описані славетні кургани. Розкопки там тривають і зараз. Цікаві об’єкти – залізнична станція Лошкарівка, братське поховання у хуторі Високому.
«Робота тривала більше року. Працювали в архівах. Залучали місцеві музеї. Допомогла й особиста колекція спогадів жителів, яку я збирав протягом 6 років», – розповів один з укладачів збірника, кандидат історичних наук Альберт Венгер.
У книзі про Покров – інформація про три десятки пам’яток. З цікавинок – сучасний пам’ятник Сірку. А ще – знаменита «Товста Могила», звідки родом золота пектораль.
Робота над випусками триває постійно. Серед авторів – науковці, археологи, історики, архітектори, мистецтвознавці. Видання передадуть до бібліотек. Вони допоможуть дослідникам нашого краю. А ще – посприяють розвитку туризму. Люди зможуть відвідати місця, якими зацікавились.
«Колись з цих окремих видань вийде загальний том про спадщину Дніпропетровщини. Він стане частиною Зводу пам’яток історії та культури України», – розповіла директор обласного центру з охорони історико-культурних цінностей зазначила Лідія Голубчик.
Раніше вже вийшли випуски про історичні об’єкти Нікополя та Марганця. А ще – Томаківського, Апостолівського, Нікопольського та Солонянського районів. Триває робота по Криничанському та Криворізькому районам.