У Дніпрі вшанували пам’ять жертв Другої світової війни (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Дніпрі відзначили День пам’яті та примирення. Квітами вшанували загиблих у Другій світовій війні. Через військовий стан не влаштовували масових заходів. Провели лаконічну жалобну церемонію. 

До пам’ятної зустрічі долучилися представники керівництва області й Дніпра, військового командування, силових структур, ДСНС.

Присутні схилили голови у хвилині мовчання.

А ще поклали квіти до вічного вогню.

Вшанували пам’ять жертв Другої світової та нинішньої повномасштабної війни. Дорослих, дітей, цивільних і військових...

«Згадали подвиг тих, хто боронив людство від нацизму. І переміг його. Вшанували жертв жорстоких режимів – нацистського та радянського, – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. – Нині росія марає руки у крові безневинних. За свої імперські амбіції країна-терористка готова трощити все навкруги. Втім диктатору ніколи не здобути слави. Бо слава на боці тих, хто стоїть за мир

Учасники церемонії одягли червоні маки. Квітка – не лише європейський, але й український символ скорботи. В Україні здавна казали: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров.

Підійшов до вічного вогню й пан Володимир. Чоловік з Маріуполя. Каже, історія повторюється. Україна знову бореться з агресором. Тепер це – Росія. Зізнається, ніколи не думав, що розповіді бабусі та батьків неначе оживуть через стільки років. Що він, його діти та онучка дізнаються, що таке війна. Переселенець виїхав з рідного міста, коли у його хату посеред ночі влучив ворожий снаряд.

«Дітей відкопував з-під завалів. На щастя, усі вижили. Вирішили евакуюватися. Бо окупанти там вже таке творили… Грабували, трощили, з магазинів усе виносили. Вони не засвоїли уроки історії. А ми пам’ятаємо. І шануємо, тих, хто виборов тоді для нас мир», – розповів Володимир.   

Пан Іван з Дніпра також долучився до покладання квітів. Батько чоловіка пройшов усю війну.

«Відзначати День пам’яті та примирення – гарна традиція. Ми повинні знати, якою ціною тоді був здобутий мир. А не хизуватися перемогою. Адже війна – це завжди велике горе, сльози, руйнування, смерть», – сказав дніпрянин Іван. 

День пам’яті та примирення відзначають щороку 8 травня – в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Внесок України в це – величезний.

Під час Другої світової загинуло 8 мільйонів українців та представників інших національностей, які мешкали на території нашої держави.




Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux