У центрі Дніпра облаштовують дві зупинки для низькопідлогових трамваїв. Вони матимуть інклюзивні елементи. Це частина маршруту, який створюють за флагманським проєктом «Рух без бар’єрів.
«Зручна та доступна транспортна інфраструктура – серед головних складових безбар’єрного простору. Коли ти можеш вільно пересуватися. Не важливо, на кріслі колісному, милицях чи з дитячим візочком. До такого комфорту для мешканців та гостей прагне і Дніпро», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Зупинки матимуть платформи завдовжки 35 метрів. Вони будуть підняті на 25 сантиметрів від рівня колії для зручної посадки та висадки пасажирів, зазначив начальник відділу КП «Транспортна інфраструктура міста» Олексій Орєшин.
«Тут влаштують тактильну плитку, передбачено місця для людей на кріслах колісних. Також буде навіс, щоб містянам було комфортно чекати на транспорт у будь-яку погоду. Роботи плануємо завершити до кінця року», – сказав Олексій Орєшин.
Амбасадорка проєкту «Рух без бар’єрів» Тетяна Рибкіна з власного досвіду знає – звичайні трамваї занадто високі. Жінці було важко піднятися до салону.
«Уявіть: ви їдете кудись у справах, на роботу, година пік, багато людей. Транспорт не чекатиме. Я одного разу так і «поїхала» – просто впала в салон за інерцією, – поділилася вона. – Кожен може опинитися в ситуації, коли йому буде потрібна допомога або стане важко пересуватися. І добре облаштований транспорт був би кращим не лише для мене, а й для всієї громади».
«Людина з порушеннями опорно-рухового апарату повинна мати можливість присісти, дочекатися транспорту. Тож добре обладнаний зупинковий комплекс, з накриттям, місцями для сидіння – це дуже важливо», – додала голова ГО «Океан Добра», амбасадорка проєкту «Рух без бар’єрів» Ольга Волкова.
Під низькопідлогові трамваї готують і колії. На одному з найбільш завантажених перехресть в місті роботи вже завершили.
«Рух без бар’єрів» — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій. Це частина ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вона охоплює 15 пілотних громад – Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, Калуш та селище Опішня. Там створюють маршрути, зручні для всіх.