Цьогоріч на Дніпропетровщині створили п’ять кризових кімнат

 У 2024 році на Дніпропетровщині створили п’ять кризових кімнат, де цілодобово можуть перебувати постраждалі від насильства. А ще аби підтримати таких людей відкрили три денні центри та запустили роботу восьми мобільних бригад. Про це стало відомо під час засідання профільної Координаційної ради при ОВА.  

Заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна

 «Окрім обласної, Координаційну раду має кожна громада. Комплексно підходимо до розв’язання проблеми насильства. Аби допомогти постраждалим, створені мобільні бригади реагування, притулки, денні центри, консультативні служби, кризові кімнати», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна. 

Обговорили вдосконалення системи підтримки постраждалих від насильства

Аби вдосконалювати систему підтримки, в області проводять навчання.

Помічник ректора одного з університетів Лариса Наливайко

«Вже завершили освітню програму з протидії домашньому насильству 186 соціальних працівників, психологів, офіцерів поліції. Днями стартувала ще одна – щодо роботи з кривдниками. Готуємо фахівців, які в громадах займатимуться цим напрямом», – наголосила помічник ректора одного з університетів Лариса Наливайко.

За дослідженням, найчастіше хлопці та дівчата страждають від психологічного насильства

Керівник проєкту «Y.E.S Молодь-опора стійкості» Богдан Тартинських розповів: найчастіше хлопці та дівчата страждають від психологічного насильства.

Керівник проєкту «Y.E.S Молодь-опора стійкості» Богдан Тартинських

«Ми дослідили, як часто молодь стикається з насильством, як вона проінформована про доступні сервіси і чи звертається по допомогу. З’ясували, 39% опитаних страждають саме від психологічного тиску», – розповів Богдан Тартинських.  

На засіданні говорили про акцію «16 днів проти насильства», до якої приєдналася й Дніпропетровщина

Він додав, що трохи більше половини респондентів не знали, де можуть отримати допомогу. Це говорить про актуальність компанії «16 днів проти насильства», до якої приєдналася й Дніпропетровщина. Мета – привернути увагу до проблеми. Довести тим, хто стикнувся з нею, що підтримка поряд.

Програмний директор ГО «Мартін-клуб» Ян Бородін

«У нас багато програм, ми працюємо по всій області. Найближчі два тижні будемо проводити тематичні заходи. Виїжджатимуть мобільні бригади в один із житлових районів Дніпра, надаватимуть медичні та юридичні послуги. У Кам’янському та Кривому Розі пройдуть вуличні акції», – поділився програмний директор ГО «Мартін-клуб» Ян Бородін. 

Найближчі два тижні проходитимуть різні заходи до привернення уваги до проблеми насильства

До Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії насильства та торгівлі людьми долучилися радник уповноваженого ВРУ з прав людини, представники ОВА, центрів соціальних служб та психологічної допомоги. А ще – громадські організації та правоохоронці.


Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux