В одному з дніпровських профтехів запрацював новий навчально-практичний центр. На сучасному обладнанні там опановуватимуть професії токаря та верстатника широкого профілю. На відкриття осередку завітали представники керівництва області, міністерства освіти і науки, чеські партнери та бізнес.
«Це простір із сучасним дизайном, новітнім обладнанням та інноваційними методами навчання. Його відкриття важливе для розвитку регіону. Він сприятиме відбудові промислового потенціалу, допоможе розширити ринок праці кваліфікованими кадрами», – розповіла заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.
У навчальному центрі молодь опановуватиме технології обробки металів. Викладатимуть для них за новітніми методиками. Для цього там створили кабінет комп’ютерного моделювання та лабораторію для 3D друку.
«Тут ми розробляємо за вихідними даними 3D модель деталей і їх робочі креслення. Потім можемо надрукувати на принтері і побачити їх візуалізацію. Це допомагає краще зрозуміти, який вигляд має цей виріб і як його втілили на верстаті», – сказала викладачка спецдисципліни Діана Музичка.
В осередку навчатимуть й практичним навичкам. Зокрема, виготовленню деталей. Для цього там встановили сучасне обладнання. Універсальні, фрезерні, плоскошліфувальні та різьбонарізні верстати.
«Вчимося виготовляти продукцію для сільського господарства. Хочемо, аби в нас замовляли потім деталі і в місті. А може й по всій Україні. Тому така освітня база це потужний ривок для якісного навчання. З такими ресурсами зможемо випускати фахових спеціалістів, які будуть брати участь у післявоєнній відбудові», – зазначила майстер виробничого навчання Валентина Петрова.
На одній з оброблювальних машин працює першокурсник Кирило.
«Я проходжу практику на агрегатному заводі. Там навчився управляли таким фрезерним верстатом. Зараз на практиці мені дуже подобається з ним працювати. Я його налаштовую і він вирізає довжину, радіус та діаметр деталі. Під час цього на нього ллється охолоджувальна рідина», – поділився першокурсник Кирило.
Після відкриття на базі закладу відбувся масштабний інтеграційний форум. Підняли чимало важливих тем. Педагоги поділилися кращими практиками створення таких центрів. Чеські партнери розповіли про свій досвід модернізації профтехосвіти. А ще про гранти для її розвитку.
Загалом в області відкрили вже 22 подібні навчально-практичні простори.