Майже 5 тис пакунків – за три місяці війни: як працює один з гуманітарних хабів Новомосковська

У Новомосковському районі прийняли майже 14 тис переселенців. Дорослим та дітям, які втратили рідний дім, допомагає місцева влада та волонтери. Як працює один з гуманітарних хабів міста – далі.

«У Новомосковському районі – майже 14 тис переселенців. З них понад 3,6 тис – діти. Більшість приїздить з Донецької та Луганської областей. Із Херсонщини та Харківщини. Допомагаємо їм з житлом, харчуванням, роботою. У районі є кілька гуманітарних та волонтерських центрів», – сказав заступник начальника Новомосковської районної військової адміністрації Валерій Петренко. 

В одному з хабів Новомосковська допомагають переселенцям, військовим, теробороні. Один з волонтерів Владислав Матвієнко каже – щодня отримують понад півсотні заявок.

«До війни наша команда допомагала дітям, сиротам, людям з інвалідністю. Коли почалась війна – змінили вектор. Стали доставляти  гуманітарну допомогу з країн Європи. Вже зустрічали фури з Румунії, Франції, Болгарії,  Польщі, Німеччини, Туреччини, Австрії», – розповів Владислав Матвієнко. 

Із початку війни у гуманітарному центрі видали вже понад 200 тон допомоги – майже 5 тис пакунків, додав він.

У кожному – товари першої необхідності. Макарони, овочі, крупи та засоби особистої гігієни. За потреби, допомагають з дитячим харчуванням та підгузками.

 «Виїхали родиною з Краматорська на початку березня. Не хотіли ризикувати безпекою дитини. Про роботу гуманітарного центру дізналися у соцмережах. Дуже гарна допомога. Найважливіше, що є дитячі товари – памперси, харчування, каші. Цього потрібно багато щомісяця», – розповів Михайло. 

Анна – з Сєвєродонецька. До Новомосковська жінка приїхала з великою родиною – чоловіком, 10-річним сином та літніми батьками. Нині доглядає ще двох дітей своїх кумів – ті у лікарні з важкими пораненнями після ракетного удару.

«У нас зруйнували все житло. Квартири, гаражі, машини – усе лишилося там. Ми втратили геть усе. Виїхали з евакуаційним конвоєм у середині березня, – поділилася Анна. – Така допомога зараз дуже актуальна, велика вдячність. Без підтримки було б ще важче». 

Центри з підтримки переселенців є у кожній громаді області. Там евакуйованим надають гуманітарну допомогу, допомагають оформити документи, знайти житло та роботу.



Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux