Опубліковано 09 лютого 2018 року, 13:27
Програма економічного розвитку Східної України

4/26 Pyrohova Street, 2nd floor 01030 Kyiv, Ukraine

+38 044 332 90 31

drc.ukraine@drc.dk

www.drc.dk

www.danishdemininggroup.dk

Данська рада у справах біженців (ДРБ) є найбільшою неурядовою організацією Данії. Заснована в 1956 році, ДРБ сприяла інтеграції біженців з Угорщини в Данії. ДРБ – це організація, що об’єднує 30 організацій-членів, громадянське суспільство, правозахисні та інші групи Данії. У 2007 році ДРБ об’єдналась з Данською групою з розмінування(ДГР) для гуманітарної протимінної діяльності. Разом ДРБ та ДГР впроваджують програми з довгострокових рішень для біженців та ВПО в 36 країнах.

ДРБ попередньо оперувала в Україні у 1998-2000 та 2007-2013р.р. В 2014 ДРБ/ДГР повернулись в Україну для надання екстреної допомоги.

Основні цілі ДРБ/ДГР: Метою ДРБ/ДГР є захист та сприяння впровадження довгострокових рішень для внутрішньо переміщеного та постраждалого від конфлікту населення на основі гуманітарних принципів та прав людини.

Данська Рада у справах Біженців (Danish Refugee Council) за фінансової підтримки Швейцарської агенції з питань розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation) розпочинає новий проект, спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, у стабілізації їх життя, досягненні довгострокових рішень шляхом працевлаштування, самозайнятості та отримання доходів, можливостей професійної освіти, зміцнення інституційного потенціалу та змін в законодавстві Україні.

Географія проекту: Підконтрольна Україні територія Луганської області (включаючи Попаснянський, Новоайдарський, Станично-Луганський, Біловодський, Старобільський, Кремінський, Сватівський, Міловський, Марківський, Новопсковський, Білокуракинський, Троїцький райони; міста Лисичанськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк), підконтрольна Україні територія Донецької області (включаючи Лиманський, Слов’янський, Бахмутський, Олександрівський, Костянтинівський, Добропільський, Покровський, Ясинуватський, Мар’їнський, Великоновосілківський, Волноваський, Нікольський, Мангушський райони; міста Авдіївка, Бахмут, Вугледар, Торецьк, Мирноград, Добропілля, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Лиман, Покровськ, Маріуполь, Новогродівка, Селидове, Слов’янськ), Запорізька та Дніпропетровська області.

В рамках цього проекту планується впровадження наступних компонентів:

Програма надання бізнес-грантів на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу

Цей компонент передбачає надання 600 бізнес-грантів у розмірі від 300 до 1000 доларів США, в залежності від індивідуальних потреб ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу.

Учасники програми: ВПО з районів з нестабільною політичною і військовою ситуацією, зареєстровані та проживають на території Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей, а також жителі Донецької та Луганської областей, які постраждали від конфлікту в Україні.

Для отримання додаткової інформації: натисніть тут

Програма створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні

Цей компонент передбачає створення принаймні 250 нових робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. В рамках цього компоненту будуть надані бізнес гранти в розмірі від 2000 до 10000 доларів США, в залежності від кількості нових робочих місць, для розширення бізнесу та створення нових робочих місць.

Учасники програми: Суб'єкти малого та середнього бізнесу Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Для отримання додаткової інформації: натисніть тут

Програма підвищення конкурентоспроможності внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, на ринку праці

Цей компонент передбачає підтримку принаймні 500 ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, шляхом надання індивідуальних грантів в розмірі до 200 доларів США на отримання нових та покращення існуючих навичок через проходження відповідних курсів професійної освіти.

Учасники програми: ВПО з районів з нестабільною політичною і військовою ситуацією, зареєстровані та проживають на території Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей, а також жителі Донецької та Луганської областей, які постраждали від конфлікту в Україні.

Для отримання додаткової інформації: натисніть тут

Програма підтримки регіональних центрів зайнятості Донецької та Луганської областей

Цей компонент передбачає матеріально-технічну та інформаційно-консультаційну підтримку регіональних центрів зайнятості в східній Україні і, відповідно, допомогу ВПО та особам, які постраждали від конфлікту в Україні, в набутті професійних навичок, актуальних для наявних ринків праці, та подальшому працевлаштуванні.

Учасники програми: Регіональні центри зайнятості Донецької та Луганської областей.

Програма сприяння поліпшенню українського законодавства, що впливає на економічний розвиток ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні

В рамках цього компоненту планується проведення інформаційно-просвітницької роботи та консультацій з місцевими підприємцями (в тому числі ВПО, які володіють та керують різними підприємствами), а також представниками середнього та великого бізнесу для виявлення перешкод для економічного розвитку бізнесу. На підставі таких консультацій будуть розроблені рекомендації із зазначенням конкретних дій та механізмів для поліпшення чинного законодавства України, що перешкоджає розвитку бізнесу.

 Увага! Данська Рада у справах Біженців та її партнерські організації НІКОЛИ не вимагають оплати за свої послуги з надання благодійної допомоги / проведення благодійних заходів. Якщо Вам стали відомі випадки вимагання працівниками ДРБ та/або її партнерських організацій винагороди за свої послуги (у будь-якій можливій формі), просимо повідомити про такі випадки за номером, вказаним нижче. Також за цим номером можна звертатися у випадку наявності будь-яких скарг. 073 406 81 41 (лінія працює по вівторках та п’ятницях з 14:00 по 18:00).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux