Опубліковано 30 січня 2020 року, 14:50
Безвізовий діалог Україна-ЄС

Публікація в розділі оновлюється у разі її зміни. 

Однією з найбільш важливих сфер взаємодії України з Європейським Союзом є безвізовий діалог, започаткований на Паризькому саміті Україна-ЄС у вересні 2008 року.

22.11.2010 р. Україні було надано План дій (завантажити документ doc) щодо лібералізації ЄС візового режиму для українських громадян.

Завдання, які стояли перед Україною в рамках безвізового діалогу з ЄС, мали на меті забезпечити впровадження реформ, необхідних для введення ЄС безвізового режиму для українських громадян.

План дій розроблено за логікою «дорожніх карт», що були надані ЄС балканським та іншим країнам і привели їх до скасування візового режиму з ЄС.

План дій передбачав 144 критерії ЄС за чотирма блоками:

 • безпека документів, включаючи біометрику;
 • протидія нелегальній міграції, включаючи реадмісію;
 • забезпечення громадського порядку та безпеки;
 • забезпечення основоположних прав і свобод людини.

План дій виконувався у дві фази:

1) законодавча - приведення законодавство України та нормативних актів у відповідність до стандартів ЄС;

2) імплементаційна – практична реалізація оновленого законодавства та забезпечення функціонування національної практики згідно з стандартами ЄС.

У 2013-2015 роках в Україні працювало близько 20 експертних місій ЄС з оцінки виконання Україною критеріїв першої та другої фаз Плану дій.

Лише у ході першої фази було ухвалено близько 150 законів та підзаконних актів. Виконання критеріїв у рамках другої фази за результатами першого раунду оцінювання передбачало 54 рекомендації та виконання близько 400 завдань.

Протягом безвізового діалогу Україна-ЄС Єврокомісією було підготовлено шість доповідей щодо прогресу України у виконанні критеріїв Плану дій (доповіді опубліковані на сайті ЄК).

Орієнтовний графік завершення ЄС законодавчого процесу щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України

Виконання відповідних критеріїв Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для громадян України дозволило 20 квітня 2016 р. Єврокомісії внести на розгляд Європарламенту та Ради ЄС законодавчу пропозицію про внесення змін до Регламенту Ради (ЄС) № 539/2001 від 15.03.2001 р. щодо запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України.

17 листопада 2016 р. на засіданні Комітету постійних представників при ЄС (COREPER) схвалено рішення щодо початку тріалогу між ЄК, Радою ЄС і Європарламентом щодо скасування візового режиму для громадян України.

28 лютого 2017 р. – проведено узгодження позиції ЄП, ЄК та Рада ЄС (тріалог) щодо законодавчої пропозиції.

2 березня та 9 березня 2017 р. COREPER та Комітет ЄП з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ (LIBE), відповідно, підтвердили результати тріалогу.

6 квітня – Європарламент схвалив законодавчу пропозицію щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України.

26 квітня – відбувся другий етап підтвердження Комітетом постійних представників при ЄС (COREPER) результатів тріалогу від 28.02.2017 р. Законодавчу пропозицію схвалено без обговорення.

11 травня – Рада ЄС схвалила рішення щодо безвізового режиму з Україно.

17 травня – відбулось спільне підписання Президентом Європейського Парламенту А.Таяні та Міністром внутрішніх справ та національної безпеки головуючої у Раді ЄС Мальти К.Абелою законодавчого акту.

22 травня – опубліковано законодавчий акт.

З 11 червня 2017 року вступило у силу рішення про запровадження ЄС безвізового режиму для України. За півроку дії безвізу 10 801 259 українців відвідали країни Європи. Загалом кількість подорожуючих зросла на 15% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.


Додаткова інформація:

Більш детальне роз'яснення по безвізу: www.openeurope.in.ua.

У разі виникнення питань щодо умов та порядку безвізових поїздок до країн ЄС, просимо надсилати запитання на адресу bezviz@mfa.gov.ua

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux