Гроші за чистоту: промислові підприємства Дніпропетровщини зможуть відшкодовувати кошти, інвестовані в екологізацію виробництва. Механізм, який пропонують застосовувати, – продаж невикористаних квот на викид парникових газів. Про це розповів директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.
«У 2017-му році основні підприємства-забруднювачі навколишнього середовища області інвестували в екологізацію виробництва близько 3 мільярдів гривень власних коштів. Наразі до Верховної Ради вносять законопроект, ухвалення якого дозволить частково відшкодовувати ці гроші», - зазначив Руслан Стрілець.
Майбутні зміни обговорили на семінарі. Його провів департамент екології та природних ресурсів ДніпроОДА разом із торговельно-промисловою палатою області. Учасниками стали понад 20 основних підприємств-забруднювачів. Їм пояснили схему відшкодування. Вона проста, кажуть експерти: не використав квоти – можеш отримати за них гроші.
«Наприклад, підприємство отримало квоти на певні об’єми викидів парникових газів. Якщо воно скорочує викиди – надлишок квот продає іншим забруднювачам. Звідти і відшкодування», - розповів експерт з питань кліматичної політики Максим Мордань.
Дніпропетровщина першою в Україні запровадила такі семінари для представників промислових підприємств.
У Дніпрі пройшов корисний семінар для представників промислових підприємств
"У 2017-му році основні підприємства-забруднювачі навколишнього середовища області інвестували в екологізацію виробництва близько 3 мільярдів гривень власних коштів", - Руслан Стрілець
В разі ухвалення законопроектів, підприємства-забруднювачі зможуть відшкодовувати кошти на чистоту
На семінарі розповіли про схему відшкодування
"Якщо підприємство скорочує викиди – надлишок квот продає іншим забруднювачам", - Максим Мордань