Щороку у четверту суботу листопада уся країна вшановує пам’ять жертв Голодоморів. Традиційно оголошують загальнонаціональну хвилину мовчання і запалюють свічки. Мешканці Дніпропетровщини можуть долучитися до акції. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«26 листопада вшановуємо закатованих голодом українців. Кожен охочий може долучитися до акції «Запали свічку». Встановити вогник біля місць пам’яті або вдома на підвіконні. Ніколи не забудемо ці трагічні сторінки нашої історії», – зазначили в управлінні культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОВА.
Акція «запали свічку» розпочнеться 26 листопада о 16:00 одразу після загальнонаціональної хвилину мовчання.
У XX столітті Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Масовий штучний голод 1932-1933 року у листопаді 2006 року уряд визнав геноцидом українського народу.