Опубліковано 06 жовтня 2017 року, 09:30

У пошуках українського національного стилю до Дніпра з’їхалися понад сотню мистецтвознавців
Дніпропетровщина приймає ІV Міжнародний конгрес з етнодизайну. Цьогоріч він присвячений пошуку національного стилю. Понад сотню учасників з України, Ізраїлю, Польщі та Німеччини відвідають Дніпро, де поспілкуються з митцями Петриківського розпису. Далі рушать до самої Петриківки, щоб на власні очі побачити, як народжуються народні орнаменти.

«Ми вже вчетверте проводимо такий конгрес. Цьогоріч обговорюємо пошуки українського національного стилю. В епіцентрі – Петриківський розпис, який вражає увесь світ. Хочу познайомити міжнародну спільноту с місцевими майстрами», – зазначив голова оргкомітету конгресу Євген Антонович.

Конгрес завжди проходив у Полтаві, та цьогоріч естафету вперше передали Дніпропетровщині, зазначила начальник управління культури, національностей та релігій ДніпроОДА Наталія Першина.

«Перший день конгресу традиційно пройшов у Полтаві, та нині учасники вже на Дніпропетровщині. Тут вони проведуть п’ять днів», – зазначила вона.

Учасники конгресу побувають у Петриківці – поспілкуються з майстрами, у майстер-класах спробують й свої сили.

«Петриківський розпис в Дніпропетровській області працює, як замкнутий цикл. Тобто викладається з 3 до 6 років – у садках, с 6 до 10 років – у дитячих студіях, з 10 до 14 років – у художніх школах. Далі підключаються коледжі, університети. Такого немає ніде в світі. Щоб показати, що Петриківський розпис – це не просто декор та сувенірна продукція, ми співпрацюємо з дизайнерами. Учасникам конгресу хочемо продемонструвати, як застосовувати малюнки у повсякденному житті – екстер’єрі, інтер’єрі, поліграфічній продукції», – розповіла Заслужений майстер народної творчості України Тетяна Гарькава.

Петриківський розпис – візитівка Дніпропетровщини. Його включили до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.


Мистецтвознавці з різних куточків світу - у Дніпрі


Зібралися у пошуках українського національного стилю


За планом - поїздка до Петриківки


Знайомство з сучасним народним розписом


Конгрес триватиме 5 днів
Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux