Опубліковано
25 січня 2016
року,
18:06
У Дніпропетровську відкрилася виставка картин поранених бійців АТО (ФОТОРЕПОРТАЖ)
4726
Квіти, пейзажі, море і ніякої війни. У Дніпропетровську відкрилася виставка картин, які намалювали поранені бійці АТО. Свої роботи хлопці створювали за допомогою художників-волонтерів прямо на лікарняних ліжках. Експозиція включає понад три десятки картин. Побачити її можна в будинку Спілки архітекторів.
Ідея навчити бійців живопису виникла у дніпропетровських художників-волонтерів. Вони взяли фарби, пензлі, папір та відправилися в медзаклади до поранених. Малювали прямо в палатах лікарні ім. Мечникова та військового госпіталю. Для хлопців це не просто забавки. Така арт-терапія допомагає їм забути про жахи війни.
«Хірурги лікують тіло, а мистецтво - душу. Через колір, живопис хлопці отримують психологічну розрядку, викид адреналіну. Вони поринають у творчість та забувають про біль», - розповів організатор проекту, голова спілки дизайнерів України Анатолій Меньків.
З початку проекту минув майже рік. За допомогою 8 волонтерів власні роботи створили понад 100 бійців. Кожен намалював від 3 до 6 картин. Роботи хлопці дарували лікарям, відправляли рідним, ними прикрашали стіни своїх палат. А понад три десятки картин утворили експозицію виставки, організувати яку допомогла облдержадміністрація.
«У нещодавно відкритому Центрі реабілітації бійців АТО ми хочемо зробити заняття арт-терапією постійними. Плануємо запросити спеціаліста, який займатиметься з хлопцями живописом, ліпкою, музикою. Позитивний досвід такої реабілітації є у закордонних медиків, зокрема, у Литві», - зазначила координатор Центру допомоги бійцям АТО Наталя Шуліка.
Картини бійців АТО можна побачити в будинку Спілки архітекторів за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Михайла Грушевського, 1. Виставка працюватиме три тижні без вихідних з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.
Свої роботи хлопці створювали прямо у лікарнях.

На картинах - квіти,..

...улюблені тварини,...

...мальовнича природа.

Роботи яскраві та життєрадісні.

Кожна робота - з підписом. Як у справжніх художників.

Експозиція включає понад 30 картин.

Лікарі рятують тіло, а мистецтво душу.
Через живопис волонтери допомагали бійцям забути жахи війни.

Анатолій Меньків: "Через колір, живопис хлопці отримують психологічну розрядку,
викид адреналіну. Вони поринають у творчість та забувають про біль».

Наталя Шуліка: "У Центрі реабілітації бійців АТО хочемо зробити
заняття арт-терапією постійними".

На виставку вже завітали перші відвідувачі.
Ідея навчити бійців живопису виникла у дніпропетровських художників-волонтерів. Вони взяли фарби, пензлі, папір та відправилися в медзаклади до поранених. Малювали прямо в палатах лікарні ім. Мечникова та військового госпіталю. Для хлопців це не просто забавки. Така арт-терапія допомагає їм забути про жахи війни.
«Хірурги лікують тіло, а мистецтво - душу. Через колір, живопис хлопці отримують психологічну розрядку, викид адреналіну. Вони поринають у творчість та забувають про біль», - розповів організатор проекту, голова спілки дизайнерів України Анатолій Меньків.
З початку проекту минув майже рік. За допомогою 8 волонтерів власні роботи створили понад 100 бійців. Кожен намалював від 3 до 6 картин. Роботи хлопці дарували лікарям, відправляли рідним, ними прикрашали стіни своїх палат. А понад три десятки картин утворили експозицію виставки, організувати яку допомогла облдержадміністрація.
«У нещодавно відкритому Центрі реабілітації бійців АТО ми хочемо зробити заняття арт-терапією постійними. Плануємо запросити спеціаліста, який займатиметься з хлопцями живописом, ліпкою, музикою. Позитивний досвід такої реабілітації є у закордонних медиків, зокрема, у Литві», - зазначила координатор Центру допомоги бійцям АТО Наталя Шуліка.
Картини бійців АТО можна побачити в будинку Спілки архітекторів за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Михайла Грушевського, 1. Виставка працюватиме три тижні без вихідних з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.
Свої роботи хлопці створювали прямо у лікарнях.

На картинах - квіти,..

...улюблені тварини,...

...мальовнича природа.

Роботи яскраві та життєрадісні.

Кожна робота - з підписом. Як у справжніх художників.

Експозиція включає понад 30 картин.

Лікарі рятують тіло, а мистецтво душу.
Через живопис волонтери допомагали бійцям забути жахи війни.

Анатолій Меньків: "Через колір, живопис хлопці отримують психологічну розрядку,
викид адреналіну. Вони поринають у творчість та забувають про біль».

Наталя Шуліка: "У Центрі реабілітації бійців АТО хочемо зробити
заняття арт-терапією постійними".

На виставку вже завітали перші відвідувачі.
Завантажуємо ще
Новини
Пункти незламності
Евакуація
Медіацентр
EUКраїна
Міжнародне співробітництво