Дніпропетровщина разом з усією країною відзначає День Соборності. На Алеї пам’яті у Дніпрі зібралися представники обласної та міської влади, правоохоронці, духовенство, мешканці міста. Принесли квіти на честь героїв, які віддали життя за Україну. Як це було – у фоторепортажі.
22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки українських земель в Єдину Українську Соборну Державу
На честь 104-ї річниці з цієї визначної дати представники влади, правоохоронці, духовенство зібралися у Дніпрі на Алеї пам’яті. Прийшли й охочi мешканцi мiста
«Сталася історична подія – об’єдналися дві половинки однієї держави. Нашу соборність та незалежність придушувала радянська влада, а зараз намагається вбити Росія. Але Україна залишається незалежною та демократичною. Нині ми стали щитом не тільки для всієї Європи, а й для всього світу», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов
«Україна зробила свій вибір і його не зламає жоден ворог. Ми єдина неділима країна: від Ужгорода, до Луганська і Донецька, від Чернігова до Ялти та Севастополя. Та соборність – не лише у межах кордонів. Сьогодні ми єдиний народ, допомагаємо один одному», – підкреслив голова обласної ради Микола Лукашук
Присутні вшанували пам'ять захисників України, які віддали життя за незалежність і соборність нашої держави
Завмерли у хвилині мовчання
Поклали квіти до стел
«Хоча Україна була розірвана між державами, українці прагнули об’єднатися. На жаль, наші предки не змогли тоді вибороти незалежність, подолати навалу північного сусіда. І сьогодні знову частина нашої держави під окупацією. Та ми прагнемо повернути усі території і бути разом», – підкреслив секретар дніпровської міської ради Олександр Санжара
День Соборності – важлива дата для кожного українця
Дніпрянка Юлія впевнена: зараз українці єдині, як ніколи
«Війна об’єднала нас. Люди бажають допомогти усім, чим можуть. Це дуже класно, що ми настільки злагоджені. Сьогоднішня дата одна з найважливіших. Вона нагадує, що українці повинні бути разом, незважаючи ні на що», – каже дівчина.
Україна Соборна. Разом до Перемоги!