Опубліковано 21 лютого 2020 року, 14:20

У березні 2020 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» планує закрити мартенівський цех

Вже у березні 2020 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» планує зупинити роботу двохванного сталеплавильного агрегату №6 та закрити мартенівський цех. Це дозволить підприємству скоротити шкідливі викиди в повітря, повідомили в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.

«Покращення екологічної ситуації на Дніпропетровщині – серед пріоритетів облдержадміністрації. Мета – знизити шкідливі викиди в атмосферу. Вже кілька місяців ведемо діалог з основними підприємствами-забруднювачами. Є конкретні плани з їхньої екомодернізації.  Приміром, «АрселорМіттал Кривий Ріг» планує вивести з експлуатації ДСПА-6 та повністю закрити мартенівський цех». 

Від мартенівського виробництва підприємство відмовляється через застарілість та неекологічність такої технології виплавки сталі. Це стало можливим завдяки інвестиційній програмі – будівництву сучасних агрегатів та модернізації існуючих. Після закриття цеху його територію збираються використовувати як склад вогнетривів.

«Повна зупинка мартенівського виробництва має велике значення для нашого комбінату та Кривого Рогу в цілому – ми остаточно прощаємося з цією технологією виплавки сталі, а місто відчує суттєве зниження промислового навантаження», – наголосила директорка департаменту з охорони навколишнього середовища «АрселорМіттал Кривий Ріг» Ліана Максименко.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» – одне з найпотужніших гірничо-металургійних підприємств України та найбільший іноземний інвестор в регіоні.  Водночас це виробництво – серед найбільших забруднювачів повітря в області. Наразі над виправленням ситуації спільно працюють Дніпропетровська ОДА та представники «АрселорМіттал Кривий Ріг».  

Завантажуємо ще