Опубліковано 04 липня 2018 року, 15:30

Понад 830 тис мешканців області вже обрали свого лікаря первинки

Із 1 квітня українці можуть вільно обирати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів. Нині такою нагодою вже скористалися понад 830 тис мешканців Дніпропетровщини. Про це розповіли в департаменті охорони здоровя ДніпроОДА. 

«Мешканці області можуть обрати будь-якого лікаря первинки, якому довіряють. Місце реєстрації чи проживання не мають значення. Така можливість – із 1 квітня. Нею скористалися понад 830 тис мешканців області. Вони підписали декларації з майже 1,5 тис терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів», – сказали в департаменті.

Лікарі первинки спостерігають за здоров’ям пацієнтів, лікують найбільш поширені хвороби, травми та отруєння. За потреби направляють до вузькопрофільних фахівців – лора, ендокринолога, хірурга. Стежать за вакцинацією, проводять профогляди, виписують рецепти на ліки, консультують телефоном, навідують вдома, ведуть важкохворих.

«Щоб обрати такого фахівця треба звернутися до бажаного Центру первинки, визначитися з кандидатурою, підписати декларацію. При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Для дитини знадобиться ще й свідоцтво про її народження», – зазначили в департаменті.

Центр має бути підключений до системи «eHealth», за допомогою якої створять єдиний реєстр пацієнтів. На Дніпропетровщині таких – уже 59.

Розпізнати медзаклад, де підписують декларації, допоможе логотип «Тут можна обрати свого лікаря». Інформацію можна додатково уточнити і в реєстратурі або перевірити самостійно на сайті.

Завантажуємо ще