Опубліковано 20 січня 2020 року, 10:53

На Дніпропетровщині запустили процес відведення землі під будівництво злітно-посадкової смуги аеропорту

На Дніпропетровщині триває підготовка до будівництва аеропорту. Нині стартував процес відведення землі. У Дніпропетровській ОДА та Дніпровській РДА підписали розпорядження, якими надали дозвіл держпідприємству «Фінінпро» на розробку проєктів землеустрою. Тільки з урахуванням цієї документації воно матиме право спрямувати кошти на зведення на цій території злітно-посадкової смуги. Нині йдеться про 245 га землі, повідомив очільник області Олександр Бондаренко.

«Зараз ми на одному з найважчих етапів реалізації проєкту, який завжди залишається «за кадром». Це оформлення різноманітних дозволів, проходження експертиз, проведення тендерів. Загалом на цю роботу витратимо близько восьми місяців та завершимо її влітку 2020-го. Це трудомісткий процес, але маємо виконати його ідеально. Тоді не матимемо проблем на етапі будівництва», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. 

Нині почалася процедура відведення землі. Ділянки, на яких розмістять злітно-посадкову смугу, має отримати у постійне користування «Фінінпро». Це держпідприємство, яке розпоряджається коштами, виділеними на реалізацію проєкту.

За процедурою, Дніпропетровська ОДА та Дніпровська РДА мають надати дозвіл «Фінінпро» на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Відповідні розпорядження вже підписані.

Тепер держпідприємство обере сертифікованого розробника, який підготує документацію із землеустрою. Її подадуть ОДА та РДА, які мають затвердити проєкти. Лише з урахуванням цього «Фінінпро» отримає право спрямувати на будівництво кошти.

Планується, що відведення 245 га завершиться навесні.

Злітно-посадкову смугу зведуть держкоштом – на це вже виділили 1,2 млрд грн. Термінал – коштом приватного інвестора, компанії DCH. Роботи планують завершити у 2022 році.

Завантажуємо ще