На Дніпропетровщині відзначили 104-ту річницю битви під Крутами. Вшанували пам’ять українських курсантів та студентів, які загинули у нерівному бою 29 січня 1918 року. Деталі – у фоторепортажі.
29 січня 1918-го на залізничній станції Крути відбувся бій між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією
Тоді на захист Батьківщини добровільно стали київські студенти, гімназисти, вихованці військової школи
Юні курсанти та студенти на кілька днів змогли зупинили наступ численних ворожих сил
У Дніпрі пам’ять Героїв Крут вшанували біля пам’ятника Дмитру Яворницькому
«Для молоді річниця битви під Крутами – один з найголовніших пам’ятних днів. Понад 100 років тому такі ж студенти, як і ми, вийшли захищати країну. Їхній подвиг актуальний і нині», – зазначив голова молодіжної ради Дніпра Рафаель Кіжнер
Представники обласної та міської влади, правоохоронці, молодь та військові поклали квіти до меморіалу
Вже понад 100 років українці пам’ятають про подвиг крутян
Вони стали прикладом для наступних поколінь захисників України
«Долучаюсь до вшанування вже не перший рік. У тих подіях бачу аналогію з 2014-2015-м роками. Тоді багато молодих хлопців теж добровільно пішли захищати країну. Історія повторилася. Маємо пам’ятати про подвиг крутян – вони боролися за незалежність та свободу українців», – сказав доброволець Андрій Латюк
Бій під Крутами став символом героїзму та самопожертви молоді у боротьбі за незалежність