Опубліковано
24 лютого 2015
року,
15:17
На Дніпропетровщині планують відтворити педіатричну службу
6727
Про це повідомив в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Македонський.
Головний лікар регіону зазначив, що відтворення педіатричної служби є стратегічно важливим кроком. Рішення про те, у якій формі її зберегти, наразі обговорюються з ученими, представниками Дніпропетровської медичної академії та практикуючими лікарями.
«Сімейний лікар залишається провідною фігурою в системі охорони здоров'я, але педіатр не повинен бути сімейним лікарем. У кожному лікувальному закладі первинної допомоги має бути лікар-педіатр, як консультант. Він повинен буде вести дітей, швидше за все, до 6 років, поки дитина не буде готова до школи», - сказав Ігор Македонський.
Також він розповів, що у цілій низці європейських країн, у яких нехтували службою педіатрії під час створення інституту сімейної медицини, зростав рівень захворюваності серед дітей.
«Наприклад, Литва зараз повертає педіатрію та включає її в систему сімейної медицини», - сказав Ігор Македонський.
Головний лікар регіону зазначив, що відтворення педіатричної служби є стратегічно важливим кроком. Рішення про те, у якій формі її зберегти, наразі обговорюються з ученими, представниками Дніпропетровської медичної академії та практикуючими лікарями.
«Сімейний лікар залишається провідною фігурою в системі охорони здоров'я, але педіатр не повинен бути сімейним лікарем. У кожному лікувальному закладі первинної допомоги має бути лікар-педіатр, як консультант. Він повинен буде вести дітей, швидше за все, до 6 років, поки дитина не буде готова до школи», - сказав Ігор Македонський.
Також він розповів, що у цілій низці європейських країн, у яких нехтували службою педіатрії під час створення інституту сімейної медицини, зростав рівень захворюваності серед дітей.
«Наприклад, Литва зараз повертає педіатрію та включає її в систему сімейної медицини», - сказав Ігор Македонський.
Завантажуємо ще