Опубліковано 19 жовтня 2017 року, 16:30

Екологи застерігають: спалювати листя небезпечно та шкідливо (КОРИСНО)
Захворювання легенів, збіднілий ґрунт, пошкоджені дерева. Такі наслідки спалювання листя восени. У департаменті екології та природних ресурсів ДніпроОДА розповіли, як безпечно боротися з опалим листям.

«Паління листя шкодить здоров’ю та навіть може загрожувати життю. При горінні листя виділяє безліч отруйних речовин та канцерогенів. Деякі з них здатні загострити хронічні захворювання легенів, інші – можуть навіть викликати рак. Та найгірше – біля таких вогнищ часто можна побачити дітей. Вплив диму на їхній організм особливо небезпечний», – розповіли в департаменті ДніпроОДА.

Екологи застерігають й домовласників – спалювання листя збіднює ґрунт та шкодить деревам. А ще – знищення природного листяного покрову збільшує промерзання землі у 2-4 рази.

«Краще не палити листя, а перетворювати його на компост – природне добриво. Це і корисно для довкілля, і цілком безпечно для здоров’я», – наголосили фахівці.

Для створення компосту листя складають у невеличкі купи – шириною у два метри. Також їх можна просто розстелити рівним шаром на городі та перекопати землю.

Слід також пам’ятати – спалювати листя суворо заборонено законом.

«Якщо бачите, що хтось підпалив листя – телефонуйте 102. Порушників штрафуватимуть», – додали в департаменті.


Екологи застерігають: спалювати листя небезпечно та шкідливо
Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux