Опубліковано 16 квітня 2018 року, 16:30

Дніпровський Музей АТО поповнився новим експонатом

У дніпровському Музеї АТО – новий експонат. Виставку мініатюр поповнила модель танку 93-ї окремої гвардійської механізованої бригади. Вона відтворена за фотографіями та спогадами військових в пам'ять про загиблого побратима, повідомив учасник АТО, радник голови ДніпроОДА Іван Начовний.

«Ідея створення моделі цього танку була давно, адже він один з найвідоміших на передовій. Від початку війни ним керував боєць 93-ї бригади Юрій Сітяєв. Він був одним з перших, хто пішов відстоювати незалежність держави у 2014-му, – розповів Іван Начовний. – Юра називав свій танк «ластівкою». Після його загибелі ми всім взводом намалювали на наших бойових машинах ластівок. Згодом на стволах з’явився напис «За Юру».

Танк під бортовим номером «513» й досі знаходиться в зоні АТО. Його модель відтворювали за фотографіями та спогадами військових.

На виготовлення 25-сантиметрового експонату пішло близько двох місяців. Розміри моделі в 35 разів менші від реального танка, сказав майстер-моделіст з Кропивницького Артем Прохватилов.

«Під час роботи було багато роздумів про загиблого водія-механіка Юрія Сітяєва. Я не хотів осоромити його пам'ять невдалою моделлю. Щоб якомога точніше відтворити прототип танку, зібрав багато фотографій. Це було досить складно, але цікаво», - додав майстер-моделіст.

Експонат поповнив внутрішню виставку Музею АТО в Дніпрі. Нині там зібрано понад 3 тис. предметів. Більшість з них – з пекла бойових дій на Донбасі.

Переглянути експозиції можна щодня, окрім понеділка. Час роботи – з 10:00 до 19:00. Вхід вільний. Адреса: м. Дніпро, проспект Д. Яворницького, 16.    

Завантажуємо ще