Опубліковано 28 лютого 2020 року, 13:38

Дніпропетровщина розвиватиме співпрацю з Чехією в галузях освіти та машинобудування 

Дніпропетровщина зацікавлена у більш активних взаємовідносинах із Чеською республікою. Спільні інтереси – машинобудування та культурно-освітня галузь. Про це говорили під час першої зустрічі голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко та Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської республіки в Україні Радек Матула.

«Маємо позитивну динаміку розвитку взаємовідносин із Чеською республікою. У 2019-му товарообіг дорівнював понад 340 млн доларів. Та потенціал не використовується у повному обсязі. Зацікавлені у більш активному експорті високотехнологічної продукції – замість сировинної. У свою чергу готові забезпечити прозорість та надати всіляку підтримку розвитку бізнес-відносин підприємців області з чеськими партнерами», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Сторони обговорили можливість більш активного обміну студентами та викладачами університетів Чеської республіки і Дніпропетровської області.

Торкнулися і активізації співпраці у галузі машинобудування. Очільник області запропонував організувати взаємні тури потенційних експортерів підприємствами обох країн.

«Дніпропетровщина для нас важливий партнер. Вона стрімко розвивається. Маємо багато спільних проєктів. Готові реалізовувати й нові. Особливо – у культурній та освітній галузях», – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської республіки в Україні Радек Матула.

Радек Матула підкреслив готовність відвідати ІІІ Міжнародний економічний форум DEF'2020, що пройде у Дніпрі вже 19-20 березня 2020 року. Захід організовує Дніпропетровська ОДА разом із підприємствами космічної галузі та ІТ-спільнотою регіону. 

Завантажуємо ще