Опубліковано 14 червня 2018 року, 08:45

Я МАЮ ПРАВО!

Як впроваджувався проект «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині протягом першого року його реалізації? За якими основними напрямками цей проект функціонує на території країни та регіону? Кого вдалось долучити до реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у якості регіональних партнерів? Де отримати безкоштовну правову консультацію в рамках проекту? На ці та інші питання надає відповіді перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова.

07 червня 2017 року Міністром юстиції України Павлом Петренком було надано офіційний старт загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», тобто вже рік як цей проект впевнено крокує Україною та вчить українців захищати свої права, адже недарма слоган проекту: Знаю! Дію! Захищаю!

За цей рік органи юстиції встигли консолідувати сили всіх зацікавлених в правовому розвитку жителів Дніпропетровщини та посприяти інтеграції проекту у різні сфери життя на території нашої області.

Наразі реалізація проекту відбувається за наступними напрямками:

- #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес

- #ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів

- #АгроРейдериСтоп: Захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні

- #ХабарЗаНавчанняСтоп: Захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах.

Нещодавно до цих напрямків додався ще один - #СтопНасильство: Захист жінок та дітей від домашнього насильства, метою якого є протидія будь-яким проявам (фізичне, психологічне, економічне, сексуальне) насильства.

Хто активно підтримує хід реалізації проекту в регіоні? Кого вдалось долучити у якості партнерів до реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» протягом року?

Станом на 07 червня 2018 року всього до реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» на території Дніпропетровської області залучено 446 партнерів – це державні та недержавні підприємства, установи, організації, заклади охорони здоров’я, судові установи, правоохоронні органи, навчальні заклади, банківські установи, громадські організації, органи місцевого самоврядування, структурні підрозділи ОДА, представники засобів масової інформації та інші.

Яку кількість правоосвітніх заходів в рамках реалізації цього проекту вже було проведено для мешканців Дніпропетровщини з початку старту проекту?

В рамках реалізації проекту на території Дніпропетровщини станом на початок червня вже проведено понад півтори тисячі  правоосвітніх заходів, під час яких розповсюджено близько 70 000 екземплярів друкованої продукції правового змісту.

Які заходи були найяскравішими в рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині?

В цілому, я вважаю, що всі активності, які проводяться Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області, є цікавими та інформаційно насиченими. Під кожний захід обов’язково обирається своя цільова аудиторія, своя локація проведення заходу, свій інформаційний інструментарій.

Проте, мабуть найбільш запам’яталися  як мені, так і учасникам цих заходів, такі активності, як створення живого хештегу проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що проводилося за сприянням Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, та для якого знадобилось понад 150 курсантів і стільки ж декоративних матеріалів, аби цілком відповідати брендінгу проекту, а також кваліфіковані фахівці зі створення живих ланцюгів, елементів, написів тощо, командири взводів та спеціальна техніка, яка дозволила зафіксувати це масштабне дійство. Наразі організаторами цієї акції подано заявку до Національного Реєстру Рекордів України, аби визнати живий хештег проекту «Я МАЮ ПРАВО!» найбільшим хештегом України.

Також, на прохання представників журналістської професії регіону, нами було проведено вперше на території Дніпропетровської області проведено тренінг для журналістської спільноти «Ти журналіст? Знай свої права!», участь у якому прийняли близько 40 журналістів.  До проведення тренінгу були залучені фахівці в галузі права з високим рівнем теоретичних знань та наявністю практичного досвіду як у форматі живого діалогу, так і у форматі відеоконференції.

Дуже дружньо та яскраво наш колектив відсвяткував День вишиванки, адже нами  власноруч вишито вишиванку проекту «Я МАЮ ПРАВО!», яка є найбільшою вишиванкою саме для органів юстиції Дніпропетровської області. Крім того, з нагоди відзначення Всесвітнього дня вишиванки було об`єднано сили більшості партнерів з реалізації проекту на території області та створено Живий ланцюг миру, для якого обрано в якості локації музей АТО.

Цілу низку правоосвітніх та благодійних заходів проведено і до Дня захисту дітей. Так, наше управління мало цілих три свої локації у соціальному проекті «Місто професій», який проводився у сквері біля облдержадміністрації, - це дитячий ДРАЦС, локація майбутніх державних виконавців та творча майстерня юстиції. І, хочу сказати, що всі ці локації користувалися неймовірною популярністю серед малечі!

Можна дуже довго розповідати про всі ці та інші заходи, адже для їх організації та проведення кожним причетним вкладається частина своєї душі та бажання робити добро!

Яким чином пересічні громадяни мають змогу дізнатися про проект?

Велику увагу Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області приділяє візуалізації проекту.

Так, по всій області йде активна трансляція соціальних відеороликів про проект, розміщено тематичні сіті-лайти та біл-борди, а наші партнери в реалізації проекту, активно розміщують інформацію на власних веб-ресурсах, інформаційних стендах тощо.

Загалом задіяно 284 активні носії зовнішньої реклами.

І це не все. Найкращий спосіб інформування – це безпосереднє спілкування з населенням. Саме тому нами постійно проводяться акції прямої дії: різноманітні флешмоби, вуличні інформування, соціальні опитування та анкетування, під час яких будь-який громадянин може отримати правову консультацію просто неба. Тож, зрозуміло, що громадянин, який отримав якісні правові послуги та консультацію з питань, що його хвилювали, - є найкращим  джерелом поширення інформації про проект.

Де ще можна отримати правову інформацію та безкоштовну правову консультацію в рамках проекту?

З метою отримання актуальної правової інформації та в рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині, 03 грудня 2017 року на базі міських та районних бібліотек Дніпропетровщини створено 30 офісів з отримання правової інформації та надання безоплатної первинної правової допомоги у Дніпропетровській області, де консультації надають досвідчені працівники органів державної реєстрації актів цивільного стану.

Окрім того, отримати правову інформацію та консультацію можна, звернувшись до Громадської приймальні при Головному територіальному управлінні юстиції у Дніпропетровській області, до громадської приймальні Головного територіального управління юстиції у місті Кривому Розі та до Офісів надання безоплатної первинної правової допомоги, які діють на базі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов'янських Кирила та Мефодія, а також на базі Дніпровської центральної міської бібліотеки.

Також звернутись за безкоштовною правовою допомогою можна за телефоном «гарячої лінії» Головного територіального управління юстиції, яка працює з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, а у п`ятницю – з 9:00 до 16:45.

Попереду багато нових звершень!

Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux