Опубліковано 22 лютого 2018 року, 14:30

У ДніпроОДА презентували нове законодавство з протидії домашньому насильству

Створення державної «гарячої лінії», мобільних бригад та притулків – у допомогу жертвам домашнього насильства. Більше повноважень у поліцейських та нові права у дітей – свідків знущань у сім’ях. Це далеко не всі новинки законодавства щодо боротьби з гендерним насильством. Дніпропетровщина – перший регіон України, в якому презентували новий закон. Про це стало відомо під час круглого столу у Дніпропетровській ОДА.

«Дніпропетровщина стала першою серед інших областей, в якій презентують нові положення законодавства з протидії домашньому насильству. Серйозні зміни торкнулися всіх органів влади, а також служб, задіяних у боротьбі з цим соціальним явищем. Головне – об’єднати зусилля органів освіти, охорони здоров’я, служб соціального захисту, правоохоронців для своєчасного виявлення фактів насильства у сім’ї», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.

На допомогу жертвам насильства у сім’ї створять цілодобову державну «гарячу лінію», у громадах – притулки, а по всій Україні – мобільні бригади.

«Мобільні бригади – це український винахід. Нашим досвідом зацікавилась і Європа. Нині створено 45 таких осередків соціальної допомоги жертвам насильства. Одні з перших – на Дніпропетровщині. Психологи та соцпрацівники виїжджають на місце події і надають допомогу потерпілим. Тепер мобільні бригади діятимуть у всіх областях», – розповіла заступник міністра соцполітики Наталія Федорович. 

Реагувати на домашнє насильство зобов’язали різні соціальні інститути. Наприклад, шкільний психолог при спілкуванні з дитиною з’ясував, що в сім’ї відбувається насильство. У такому випадку він зобов’язаний попрацювати з усією родиною, а ще – звернутися до служби соцзахисту та нацполіції.

«Відтепер дитина, яка стала свідком прояву насильства у родині, також визнається жертвою і має право на допомогу. Таких потерпілих в Україні – понад трьох мільйонів», – зазначила народний депутат України Ірина Луценко.

Побільшало повноважень і у поліцейських. Вони самі на місці події вирішуватимуть, чи необхідно затримувати кривдника. Заява жертви тепер не потрібна. А ще – можуть заборонити насильнику спілкуватися з потерпілою.

«В Європі поліцейські давно застосовують такий припис, щоб припинити насильство в сім’ї. Добре, що тепер це є і в українському законі», – сказав старший викладач кафедри адмінправа Дніпропетровського університету внутрішніх справ Микола Репан.

У круглому столі взяли участь керівники міст, районів, громад області, працівники нацполіції, служб соцзахисту, освітяни. Загалом близько півтори сотні учасників.

У ДніпроОДА пройшов круглий стіл «Стратегія імплементації нового законодавства України в сфері запобігання насильства за ознакою статі»

«Дніпропетровщина стала першою серед інших областей, в якій презентують нові положення законодавства з протидії домашньому насильству», – Володимир Юрченко

У круглому столі взяли участь представники обласної та місцевої влади,..

..працівники служб соцзахисту,..

..освітяни

«Відтепер дитина, яка стала свідком прояву насильства у родині, також визнається жертвою і має право на допомогу», – Ірина Луценко

Новий закон зобов’язав реагувати на домашнє насильство різні соціальні інститути

«Нині в Україні створено 45 мобільних бригад. Одні з перших – на Дніпропетровщині», – Наталія Федорович

Побільшало повноважень у поліцейських – тепер вони самі на місці події вирішуватимуть, чи необхідно затримувати кривдника

«В Європі поліцейські давно застосовують такий припис, щоб припинити насильство в сім’ї», – Микола Репан

Загалом у круглому столі взяли участь близько 150 учасників

Завантажуємо ще