Опубліковано 08 листопада 2019 року, 15:38

У 2020 році в Україні планують відкрити 200 сучасних шкіл та дитсадків 

100 збудованих та реконструйованих шкіл та стільки ж – садочків, електронні підручники, 50 нових навчально-практичних центрів для ПТУ та більше заохочень для педагогів. Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад розповіла про плани на 2020 рік – від розвитку дошкілля до науки. «To do list» для МОНу вона презентувала в сучасному садочку в Обухівці на Дніпропетровщині. 

«Прагнемо створити цілісну систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості якісного навчання – від народження і до дорослого життя. Давала можливість розвивати компетентності, необхідні в сучасному світі для успішного професійного розвитку, – зазначила Ганна Новосад.Дніпропетровська область – лідер із впровадження нової системи освіти на різних рівнях. Це той приклад, який мають переймати інші регіони». 

Окрема увага у стратегії розвитку освіти на найближчий рік  – дошкіллю. В Україні планують збудувати та реконструювати 100 дитсадків та створити 15 тис нових місць для малечі.

«Сьогодні ми знаходимося в чудовому дитсадку, де кожен хлопчик та дівчинка можуть бути щасливими. Наше завдання – створити такі можливості для всіх дітей. Нині в Україні для 33 тис малих не доступна дошкільна освіта, маємо скоротити цю цифру до мінімуму», – наголосила міністерка. 

Серед планів на 2020-й – створення сучасних шкіл. По всій Україні планують звести та оновити 100 навчальних закладів. Також впроваджуватимуть електронні підручники та безкоштовні мовні табори. Нове дихання дадуть математично-природничим наукам – інвестуватимуть в нові STEAM-лабораторії та лабораторії робототехніки.  

«Нова українська школа, як філософія, має продовжуватися. Її суть в тому, щоб перейти від теоретичних знань до тих компетентностей, які дійсно необхідні для життя в сучасному світі. Вміння працювати в команді, розв’язувати важкі завдання, креативність – все, що дає нам можливість бути успішними», – сказала Ганна Новосад.

Інвестуватимуть і в модернізацію закладів проф-тех освіти. Зокрема,  планують створювати нові навчально-практичні центри.

«За всіма цими змінами стоять педагоги, без яких нічого не буде. Тому нам слід працювати над їхньою мотивацією і розвитком. В першу чергу, це має бути фінансовий інструмент – підвищення заробітних плат. На наступний рік додатково закладаємо майже 10 млрд грн на індексацію зарплат і підвищення окремим категоріям», – повідомила Ганна Новосад. 

Зокрема, йдеться про заохочення у 21 тис грн для молодих вчителів зі стажем, меншим за 10 років.

Більше інформації про розвиток освіти і науки у 2020 році – в презентації.


Ганна Новорсад презентувала «To do list» для МОНу

Ганна Новосад: «Прагнемо створити цілісну систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості якісного навчання – від народження і до дорослого життя»

Для міністерки провели екскурсію сучасним дитсадком в Обухівці

Вона оглянула спортивну залу…

та ігрову

На вулиці – великий дитячий майданчик

У такому садочку кожна дитина може бути щасливою, поділилася враженнями Ганна Новосад

Ганна Новосад: «Наше завдання – створити такі можливості для всіх дітей»

У 2020 році в Україні планують відкрити 100 сучасних дитсадків…

та стільки ж – шкіл

Планують також запровадити нові заохочення для педагогів 

Завантажуємо ще