Опубліковано 13 вересня 2018 року, 10:30

У 2018 році в Дніпропетровському обласному кардіоцентрі встановили понад півтисячі кардіостимуляторів

Цьогоріч у Дніпропетровському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії встановили 520 електрокардіостимуляторів. Такі пристрої для пацієнтів – безкоштовні. Про це розповіли у департаменті охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації.

 «Дніпропетровщина – лідер України за кількістю імплантованих безкоштовних кардіостимуляторів. У 2018 році вже встановили 520 таких пристроїв. Це на 30% більше, ніж за аналогічний період 2017 року»,- зазначила директорка Центру кардіології Олена Лугова. 

За словами Олени Лугової, в залежності від діагнозу пацієнтам імплантують одно- та двокамерні прилади. Ринкова вартість таких кардіостимуляторів – від 19 до 40 тис грн. Проте для пацієнтів центру, які потребують екстреної допомоги, вони безкоштовні. Прилади закуповують обласним коштом.

Електрокардіостимулятор – це медичний прилад, який за допомогою електричних імпульсів забезпечує необхідну частоту серцевих скорочень. «Водій ритму» встановлюють, зокрема, при аритмії або загрозі зупинки серця.

Щодня обласний кардіоцентр приймає більше тисячі пацієнтів.

Завантажуємо ще