Опубліковано
02 вересня 2015
року,
18:10
Троє поранених в АТО дітей повернулися з реабілітації у Литві (ФОТОРЕПОРТАЖ)
5656
Місяць тому маленьких Катю, Ваню та Миколу Гончарових відправили до Литви. Там вони проходили реабілітацію після страшних подій, які довелося пережити на Донбасі. Сьогодні діти повернулися на Дніпропетровщину. Оздоровлених та абсолютно щасливих їх зустрічала мама, радник голови ОДА Віталій Литвин та Почесний консул Литовської Республіку у Дніпропетровську Віталій Півняк.
Трагічну історію життя сім’ї Гончарових знає вся країна. Родина потрапила під обстріл бойовиків в Авдіївці. Двох малюків мама Марія встигла прикрити собою, але сама втратила ногу. Старшим дітям Колі, Вані та Каті також знадобилося тривале лікування – діти отримали важкі осколкові поранення та ураження кінцівок. Щоб укріпити здоров’я та відновити психологічну рівновагу, їх направили до дитячого реабілітаційного центру Друскінінкай. Така допомога стала можливою завдяки домовленостям Дніпропетровської ОДА з Почесним Консульством Литовської Республіки в Дніпропетровську. Усі витрати на реабілітацію малечі взяла на себе Литва, а швидко оформити документи та організувати поїздку допомогла ОДА.
Маленькі Гончарови привітали зустрічаючих по-литовськи. «Sveiki! Це значить вітаю», - пояснив Коля.

Щаслива мати не стримує сліз. Говорить, що дуже чекала на їх повернення. Сама ж мала змогу трохи перепочити та побувати у реабілітаційному центрі, де жінці виготовлюють протез.

7-річний Ваня вихваляється ходою. Ще місяць тому хлопчик мріяв «правильно ставити поранену ніжку».

Сестричка Катя розповідає, що у Литві з ними займалися фізкультурою, робили масажі та різноманітні процедури: «Була й ванна з бульбашками та спеціальний пристрій, яким гріли пошкоджені ніжки. Він укріплює кістки».

Віталій Півняк: «Перші 6 днів діти були у дитячій поліклініці Вільнюса, там вони пройшли обстеження. Після цього їх направили вже до Друскінінкаю, де для кожної дитини розробили індивідуальну програму реабілітації».

«Це був перший проект, який ми реалізували з литовськими партнерами. Проте ми будемо працювати у цьому напрямку й з іншими держави. Використовуватимемо будь-яку можливість», - зазначив Віталій Литвин.
Трагічну історію життя сім’ї Гончарових знає вся країна. Родина потрапила під обстріл бойовиків в Авдіївці. Двох малюків мама Марія встигла прикрити собою, але сама втратила ногу. Старшим дітям Колі, Вані та Каті також знадобилося тривале лікування – діти отримали важкі осколкові поранення та ураження кінцівок. Щоб укріпити здоров’я та відновити психологічну рівновагу, їх направили до дитячого реабілітаційного центру Друскінінкай. Така допомога стала можливою завдяки домовленостям Дніпропетровської ОДА з Почесним Консульством Литовської Республіки в Дніпропетровську. Усі витрати на реабілітацію малечі взяла на себе Литва, а швидко оформити документи та організувати поїздку допомогла ОДА.
Маленькі Гончарови привітали зустрічаючих по-литовськи. «Sveiki! Це значить вітаю», - пояснив Коля.

Щаслива мати не стримує сліз. Говорить, що дуже чекала на їх повернення. Сама ж мала змогу трохи перепочити та побувати у реабілітаційному центрі, де жінці виготовлюють протез.

7-річний Ваня вихваляється ходою. Ще місяць тому хлопчик мріяв «правильно ставити поранену ніжку».

Сестричка Катя розповідає, що у Литві з ними займалися фізкультурою, робили масажі та різноманітні процедури: «Була й ванна з бульбашками та спеціальний пристрій, яким гріли пошкоджені ніжки. Він укріплює кістки».

Віталій Півняк: «Перші 6 днів діти були у дитячій поліклініці Вільнюса, там вони пройшли обстеження. Після цього їх направили вже до Друскінінкаю, де для кожної дитини розробили індивідуальну програму реабілітації».

«Це був перший проект, який ми реалізували з литовськими партнерами. Проте ми будемо працювати у цьому напрямку й з іншими держави. Використовуватимемо будь-яку можливість», - зазначив Віталій Литвин.
Завантажуємо ще
Новини
Пункти незламності
Евакуація
Медіацентр
EUКраїна
Міжнародне співробітництво